Начало » Важно за фермера » Растениевъдство
06.05.2022 г.

Как ще си решите проблема с недостига на скъпите азотни торове при царевицата?

Как ще си решите проблема с недостига на скъпите азотни торове при царевицата?

Пролетната кампания по засяването на царевицата в някои региони на страната е към края си, а в други вече е приключила. На много места посевите от царевица вече са във фаза 2-3-ти лист и скоро ще се изведат първите растително-защитни мероприятия. Пред фермерите стои един проблем, който има скъпо решение.  Как да се подхранят оптимално посевите, без да се правят излишни разходи?

Оптимизирането на минералното хранене при полските култури е главна предпоставка за високи и стабилни добиви. Азотният дефицит е един от основните фактори, който оказва влияние върху добива и качеството на царевицата.

Конвенционалната технология залага на подхранване чрез окопаване на царевицата с карбамид или амониев нитрат. За много фермери това не разход, който са готови да направят, тъй като цените на тези два продукта растат всеки ден. В тази ситуация екипът на фирма Меди Плюс Р ООД има решение – отличната комбинация от Амалгерол Есенс и Нутрибио N. Прилагането на растителния биостимулатор и  азотфиксиращи бактерии позволява снабдяването с ~ 30% до ~ 50% от азота,  нужен за културите през вегетацията, фиксирайки 8 - 10 кг активно вещество азот (N) на декар (~ 25-30 кг/дка Амониев нитрат) от атмосферата в самото растение.  

Взаимодействието на двата продукта и тяхното приложение по време на внасяне на хербицидите в царевица, показва научния прогрес в намирането на алтернатива за азотното хранене по познатия досега конвенционален начин. Технологията за намалени норми на азотното торене в царевица се осъществява в два срока:

Висока ефективност на продуктите дори и при намалена норма на минерален азот. Причината за това отдаваме на отличната комбинация и симбиоза между Нутрибио N и Амалгерол в доза 300 мл/дка или Амалгерол Есенс в доза 200 мл/дка, естествена хранителна среда за развитието на бактериите.

Двата продукта успешно могат да бъдат прилагани освен в царевица и в другите пролетни култури, есенниците, ягодоплодните, зеленчуците, етерично-маслените култури и трайните насаждения.

Амалгерол Есенс и Нутрибио N са БИОПРОДУКТИ, одобрени и използвани в много страни от ЕС, както в конвенционалното, така и в органичното биоземеделие. Предимствата, с които се отличават от останалите продукти на пазара са следните:  

- С прилагането на двата продукта се спазват мерките по климатичната стратегия „Зелена сделка“ - намаляват се емисиите въглероден двуокис и замърсяването на водите с нитрати.

- Комбинираното им приложение намалява използването на постоянно поскъпващите минералните азотни торове, като същевременно запазва и дори в някои случаи повишава добива на царевица.

- В парично изражение, употребата на двата продукта няма алтернатива, защото е много по-евтина! Намалява себестойността на продукцията, гарантира повишаване качеството и количеството на реколтата и увеличава осезаемо печалбата на производителя!

Други интересни материали и съвети за употребата на Амалгерол Есенс и Нутрибио N можете да откриете на следните линкове:

https://www.mediplusr.com/nutribio-n-corn/    

https://www.mediplusr.com/amalgerol-essence/

Как ще си решите проблема с недостига на скъпите азотни торове при царевицата?
8130
 

Последни материали
Виж
Както на месечна, така и на годишна база
Преработката на маслодайни култури в ЕС се стабилизира през ноември
Румъния запазва водещата си позиция в класацията на износителите
Износът на зърно от ЕС намалява с 30 на сто спрямо миналия сезон
Документирано със спътникови снимки в разследване на Bellingcat
Руските окупатори карат украинското зърно на хутите в Йемен
За зърнените култури като цяло увеличението е с 6 на сто, при рапицата – 2,3 на сто
Германия разшири с 12 на сто площите с есенна пшеница
Създават експертен съвет за обсъждане на особеностите
Осигуряват изследвания вместо обезщетения за болните овце от Меди-Висна
Чери домати от Италия са причинили епидемията от салмонела в ЕС
Свързани материали
Виж
Първа част
Богатство от цъфтящи видове и естествена растителност – това е рецептата за здравето на пчелите!
Защо листата на доматите се извиват надолу?
Полезни съвети
Азот, азотни торове и как да ги използваме за подхранване на растенията
Дефицитът на цинк създава сериозни проблеми в развитието на растенията
Рецента за приготвление
Разсадът може да се подхранва с дрожди само веднъж
Преди пикиране
Ето кога разсадът не се нуждае от подхранване!
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2024
RSS новини