Начало » Важно за фермера » Растениевъдство
06.05.2022 г.

Как ще си решите проблема с недостига на скъпите азотни торове при царевицата?

Как ще си решите проблема с недостига на скъпите азотни торове при царевицата?

Пролетната кампания по засяването на царевицата в някои региони на страната е към края си, а в други вече е приключила. На много места посевите от царевица вече са във фаза 2-3-ти лист и скоро ще се изведат първите растително-защитни мероприятия. Пред фермерите стои един проблем, който има скъпо решение.  Как да се подхранят оптимално посевите, без да се правят излишни разходи?

Оптимизирането на минералното хранене при полските култури е главна предпоставка за високи и стабилни добиви. Азотният дефицит е един от основните фактори, който оказва влияние върху добива и качеството на царевицата.

Конвенционалната технология залага на подхранване чрез окопаване на царевицата с карбамид или амониев нитрат. За много фермери това не разход, който са готови да направят, тъй като цените на тези два продукта растат всеки ден. В тази ситуация екипът на фирма Меди Плюс Р ООД има решение – отличната комбинация от Амалгерол Есенс и Нутрибио N. Прилагането на растителния биостимулатор и  азотфиксиращи бактерии позволява снабдяването с ~ 30% до ~ 50% от азота,  нужен за културите през вегетацията, фиксирайки 8 - 10 кг активно вещество азот (N) на декар (~ 25-30 кг/дка Амониев нитрат) от атмосферата в самото растение.  

Взаимодействието на двата продукта и тяхното приложение по време на внасяне на хербицидите в царевица, показва научния прогрес в намирането на алтернатива за азотното хранене по познатия досега конвенционален начин. Технологията за намалени норми на азотното торене в царевица се осъществява в два срока:

Висока ефективност на продуктите дори и при намалена норма на минерален азот. Причината за това отдаваме на отличната комбинация и симбиоза между Нутрибио N и Амалгерол в доза 300 мл/дка или Амалгерол Есенс в доза 200 мл/дка, естествена хранителна среда за развитието на бактериите.

Двата продукта успешно могат да бъдат прилагани освен в царевица и в другите пролетни култури, есенниците, ягодоплодните, зеленчуците, етерично-маслените култури и трайните насаждения.

Амалгерол Есенс и Нутрибио N са БИОПРОДУКТИ, одобрени и използвани в много страни от ЕС, както в конвенционалното, така и в органичното биоземеделие. Предимствата, с които се отличават от останалите продукти на пазара са следните:  

- С прилагането на двата продукта се спазват мерките по климатичната стратегия „Зелена сделка“ - намаляват се емисиите въглероден двуокис и замърсяването на водите с нитрати.

- Комбинираното им приложение намалява използването на постоянно поскъпващите минералните азотни торове, като същевременно запазва и дори в някои случаи повишава добива на царевица.

- В парично изражение, употребата на двата продукта няма алтернатива, защото е много по-евтина! Намалява себестойността на продукцията, гарантира повишаване качеството и количеството на реколтата и увеличава осезаемо печалбата на производителя!

Други интересни материали и съвети за употребата на Амалгерол Есенс и Нутрибио N можете да откриете на следните линкове:

https://www.mediplusr.com/nutribio-n-corn/    

https://www.mediplusr.com/amalgerol-essence/

Как ще си решите проблема с недостига на скъпите азотни торове при царевицата?
8055
 

Последни материали
Виж
Система за електронно управление
Инструкции как да получите своето УРН за електронно кандидатстване в ДФЗ
Въпреки негативните ефекти от войната в Украйна
България е значим фактор в международния пазар на изделия от дървесина
Безвъзмездно изготвяне на документите
Стартира приема за подпомагане на малките земеделски стопани
19-22.11.2024 г.
Седмичен обзор на Софийска стокова борса
От януари до октомври включително на годишна база
Молдова вдигна двойно приходите от износа на ябълки за ЕС
Насоки кандидатстване
Автоматично одобряват проектите на много малки фермери, натрупали 52 точки
Свързани материали
Виж
Първа част
Богатство от цъфтящи видове и естествена растителност – това е рецептата за здравето на пчелите!
Защо листата на доматите се извиват надолу?
Полезни съвети
Азот, азотни торове и как да ги използваме за подхранване на растенията
Дефицитът на цинк създава сериозни проблеми в развитието на растенията
Рецента за приготвление
Разсадът може да се подхранва с дрожди само веднъж
Преди пикиране
Ето кога разсадът не се нуждае от подхранване!
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2024
RSS новини