Начало » Новини » Страната

До 10 май кандидатствайте за лого за пестене на храната

Конкурси
Синор.БГ / 28.04.2022 г.
До 10 май кандидатствайте за лого за пестене на храната

sinor.bg

На 26 април Министерство на земеделието обяви конкурс за лого и слоган на Програмата за предотвратяване и намаляване на загубата от храни в периода 2021-2026 г. Кандидатите имат срок до 10 май, 17,30 часа, да представят проектите си, като оценката ще става до 5 работни дни след това, съобщиха от агроминистерството.

Основният фокус на тази програма е свързан с необходимостта от ограничаване разхищението на храни. Според Организацията на ООН за прехрана и земеделие (ФАО) дефинираният проблем има глобален мащаб, тъй като около една трета от всички храни, произведени по света, се губят или разхищават по пътя между стопанството и трапезата.

По данни на Европейската комисия, в страните членки всяка година се губят или разхищават около 87,6 милиона тона храни.

Логото и слоганът имат за цел да популяризират програмата и нейните приоритети, както и да допринесат за повишаване на ефективността на информационната кампания по темата за ограничаване на загубите от разхищението на храни. Те ще допринесат за разпознаваемостта на кампанията и ще имат цялостно положително влияние за представянето на програмата сред обществото.

В конкурса могат да вземат участие български и чуждестранни граждани и фирми. Заявленията за участие са по образец в Приложение 1, което е качено на страницата на МЗм. Кандидатите трябва да представят подписана декларация по образец, с която удостоверяват, че са запознати и приемат условията на конкурса, че са автори на предложението, както и че проектът е разработен единствено за целите на този конкурс и не е използван по други поводи (Приложение 2).

Кандидатите трябва да представят декларация за съгласие за обработване на личните им данни (Приложение 3).

Изисквания към предложенията:

Проектът трябва да бъде авторски, оригинален и новаторски, като всеки кандидат може да участва само с един проект. Графичният образ трябва да е лесно четим, разбираем и функционален (да може да се използва за различни нужди – напр. банери, рекламни и информационни материали, плакати, бланки и т.н.). Графичните предложения трябва да са съобразени с целта на конкурса.

Запазеният знак трябва да съдържа графичен образ и текст:

Вариант на кирилица: Национална програма за предотвратяване и намаляване на загубата на храни (2021 – 2026 г.)

Всяко предложение трябва да се предостави на електронен носител с надпис на български език и в няколко различни варианта – пълноцветен, черно-бял, негативен, с контури и върху плътна едноцветна основа.

Предложенията следва да се подготвят във формат JPG (min 2500 px по дългата страна, резолюция 300 dpi) или в PDF, А3. Общият размер на всички файлове не трябва да надхвърля 8 МВ.

Кандидатите трябва да предоставят кратко описание на идеята на предложеното лого и слоган в Word формат (до 1 800 знака) и най-основните технически характеристики – използван шрифт, цветове (CMYK, AdobeRGB) и пропорции на графичната и текстовата част от логото.

До 10 май кандидатствайте за лого за пестене на храната
6320
 

Последни материали
Виж
Тема с продължение трета част
Екосхемите с най-голям ръст през 2024: зелено торене и намалени пестициди
Магазин за хората все още не търси доставчици
Законът за агрохранителната верига се бави, оранжерийните производители чакат справедливи цени
Ползите
Лучени люспи за градината: естествен тор, инсектицид и стимулатор на растежа
Решение на МС
Широк състав на Националния борд по водите
Закупени са и над 600 000 тона пшеница от Черноморския регион и Франция
България е сред доставчиците на над 74 000 тона растителни масла за Египет
Напоителни системи ЕАД вдига капитала
Язовир Чаталка и още три недовършени обекта ще бъдат възстановени за напояване
Свързани материали
Виж
Регистрирани са едва 30 производителя
Какво се случва с Планинските продукти – харесвани в Европа и почти неглижирани у нас?
В подкрепа на семейните ферми
И чистите храни от районите в НАТУРА се нуждаят от реклама
Логото е готово
Пробното броене на земеделските стопанства ще върви в 3 хиляди стопанства
Качествените храни
За логото „планински продукт” върху етикетите ще търсите агенцията по храните
МЗХГ
Прави се конкурс за лого на преброяването на земеделските стопанства през 2020 година
След публикуването на наредба в Държавен вестник
Фермерите вече могат да слагат специално лого на планинските продукти
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини