Начало » Новини » Страната

Прави се конкурс за лого на преброяването на земеделските стопанства през 2020 година

МЗХГ
Синор.БГ / 23.07.2019 г.
Прави се конкурс за лого на преброяването на земеделските стопанства през 2020 година

sinor

От днес до 12 август т.г. Министерство на земеделието, храните и горите ще приема предложения за изработване на лого на предстоящото преброяване на земеделските стопанства в България през 2020 г., съобщиха от ведомството.

Анкетирането ще започне на 1 септември и ще приключи на 18 декември 2020 г., като преди това още тази година - от 1 септември до 11 октомври, ще има пробно преброяване.

Самата акция се провежда на територията на цялата страна и ще обхване над 200 000 земеделски стопанства у нас.

Графичният символ на преброяването на земеделските стопанства трябва да включва думите „Преброяване на земеделските стопанства 2020“ на кирилица и на латиница (Agricultural Census 2020). Той има за цел да отразява същността му като най-мащабното статистическо изследване за земеделските стопанства в България и Европейския съюз. Знакът следва да представлява своеобразно графично послание, с което земеделските стопани да бъдат мотивирани да участват в преброяването.

Конкурсът е отворен за участие на български и чуждестранни граждани и фирми, а необходимите за това документи се намират тук.

Предложенията ще се приемат на е-мейл адрес agri-census2020@mzh.government.bg или на хартиен и електронен носител в деловодството на Министерството на земеделието, храните и горите, гр. София, бул. „Христо Ботев“ № 55, вход приемна. Всеки от участниците трябва да посочи имена, адрес, телефон и имейл за обратна връзка.

Класираните от специална комисия на първо, второ и трето място ще получат съответно 1000, 500 и 30 лв. и ще бъдат определени и обявени в срок до пет дни след финала на конкурса.

Прави се конкурс за лого на преброяването на земеделските стопанства през 2020 година
10401
 

Последни материали
Виж
ФАО: Зърното поскъпва, растителните масла поевтиняват – какво означава това за фермерите
Италиански животновъди с блокирани активи за измами със субсидии от ЕС
Фондът на фондовете
Избират финансов посредник за 14,4 млн. евро за управление на общинските отпадъци
Нови грантове и компенсации за фермерите в Русия от 2026 г.
Трактор с Physical AI
Големите предизвикателства изискват по-интелигентни решения. Kubota ги предлага.
България отново се включва
20 януари: европейските фермери блокират Страсбург заради Меркосур
Свързани материали
Виж
Регистрирани са едва 30 производителя
Какво се случва с Планинските продукти – харесвани в Европа и почти неглижирани у нас?
Конкурси
До 10 май кандидатствайте за лого за пестене на храната
В подкрепа на семейните ферми
И чистите храни от районите в НАТУРА се нуждаят от реклама
Логото е готово
Пробното броене на земеделските стопанства ще върви в 3 хиляди стопанства
Качествените храни
За логото „планински продукт” върху етикетите ще търсите агенцията по храните
След публикуването на наредба в Държавен вестник
Фермерите вече могат да слагат специално лого на планинските продукти
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини