Начало » Новини » Страната
24.11.2017 г.

В Пловдив вече работят логистичен център и павилион за електронна търговия с Китай и държавите от Източна Европа

Снимка: МЗХ

„Създаденият демонстрационен и логистичен център е първи по рода си в Централна и Източна Европа и има цел да представя възможностите на икономиките на нашите 16 страни и да насърчава търговския стокообмен с Китай. Вярваме, че той ще се превърне в модерен мост чрез технологиите на 21 век за още по-успешно и надеждно сътрудничество между Централна и Източна Европа и Китай." Това заяви в Пловдив заместник-министърът на земеделието, храните и горите д-р Лозана Василева при откриването на проекта „16+1 Логистичен център и Павилион за електронна търговия със селскостопански и други продукти“ – България.

Инициативата е резултат на общите усилия на Министерство на земеделието, храните и горите и Центъра за насърчаване на сътрудничеството в областта на селското стопанство между Китай и страните от Централна и Източна Европа за създаване и гарантиране на по-бърз и надежден достъп на нашите производители до пазарите в Китай, както и създаване на врата за китайската индустрия към европейския пазар.

"Проектът се превърна в успешен благодарение и на задълбоченото ни сътрудничество в последните 2 години с нашите партньори от Китай, както и със страните от Централна и Източна Европа", подчерта Василева. Модерният земеделски стоков и технологичен център е важен не само за развитието на сектор „Земеделие“ в България, но и за цялата икономика. "Надяваме се новосъздаденият логистичен хъб да бъде много добър пример и за останалите страни от Централна и Източна Европа в разгръщането на сътрудничеството с китайската икономика", посочи заместник-министърът.

"Така наречената инициатива „16+1“ за по-тесни икономически контакти между страните от Централна и Източна Европа допринесе много за развитието на отношенията между тези страни. Тя спомогна и за по-интензивна търговия със селскостопански стоки между тези седемнайсет страни, както и за стартирането на проекти, насърчаващи технологичния обмен и научното сътрудничество в областта на селското стопанство. Показателно е, че през последните три години търговският оборот със земеделски стоки на България с тези страни възлиза на около 2 млрд. долара годишно, което представлява около 26-27% от общия селскостопански стокообмен на България, което считаме за огромен успех на Инициатива „16+1“, заяви д-р Лозана Василева.

Логистичният център и Павилион за електронна търговия със селскостопански и други продукти ще бъде място за търговия, демонстрация на продукти и логистика, където ще бъде възможен лесен и достъпен пълен пакет от транспортни и други логистични услуги. Те ще се предлагат в пакет на компаниите от Китай и страните от Централна и Източна Европа, така че да посрещнат по-успешно търсенето на пазара за международна логистика и за електронна търговия със селскостопански и други продукти.

В Пловдив вече работят логистичен център и павилион за електронна търговия с Китай и държавите от Източна Европа
8394
 

Последни материали
Виж
Бюджетът от над 70 млн. лв. за 2024 г. ще бъде разпределен между над 8000 тютюнопроизводители
Съветът по тютюна гласува ставките по преходната национална помощ
Зърнената мафия в Украйна изнудва при издаване на фитосанитарни сертификати*
Министерство на иновациите и растежа
Начало на информационната кампания за иновации в малките и средни предприятия
Турският президент Реджеп Ердоган се обяви за възобновяване на „зърнената сделка“
Министърът на енергетика Жечо Станков
Приоритет на държавата са инвестициите в солари за домакинствата
Българска роза отчете ръст на продажбите на гюлово масло
Свързани материали
Виж
При месата като цяло и при яйцата е отчетен ръст
Производството на свинско в Китай намаля за пръв път от 4 години
Както в количествено, така и в стойностно изражение
Китай сви вноса на основните селскостопански култури през 2024 година
Китай стартира амбициозен 10-годишен план за развитие на зърнената индустрия
Въпреки това страната остава зависима от вноса на царевица и соя
Производството на зърно в Китай достигна нов рекорд
Расте производството в Испания, Бразилия и САЩ за сметка на Германия и Полша
Почти половината свинско в света се произвежда в Китай
Заради вялото вътрешно търсене и големите натрупани запаси
Китай продължава да свива вноса на царевица
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини