Начало » Пазари » Животинска продукция

Китай наложи антидъмпингови мита до 62,4 на сто при внос на свинско от ЕС

По-ниските ставки са за компаниите, сътрудничили в разследването
Синор.БГ / 07.09.2025 г.
Китай наложи антидъмпингови мита до 62,4 на сто при внос на свинско от ЕС

На 5 септември министерството на търговията на Китай обяви въвеждането на предварителни антидъмпингови мита върху вноса на свинско месо и продукти от преработката му от държавите-членки на Европейския съюз в диапазона между 15,6% и 62,4% според степента на сътрудничество на отделните компании в първоначалното разследване, съобщиха международните информационни агенции. Мярката влиза в сила на 10 септември и се очаква да се отрази на търговия за над 2 млрд. долара годишно.

Китай започна разследване на вноса на свинско от ЕС през юни 2024 г. в отговор на митата до 45%, наложени от общността върху вноса на електрически превозни средства от източноазиатската държава. То откри доказателства за внос на свинско от общността на дъмпингови цени, който е ощетил местните производители.

По-ниски мита са определени за испанската Litera Meat – 15,6%, датската Danish Crown – 31,3%, за нидерландската Vion Boxtel – 32,7%, а за всички останали компании от ЕС, сътрудничили в разследването – 20%. Определена е формула за гаранционни депозити на база на облагаема цена, определена от китайските митници, умножена с коефициент по гаранционния депозит и с ДДС върху вноса.

Предвижда се разследването на вноса на свинско от ЕС да приключи с окончателно решение през декември въз основа на получените резултати, като мярката може да бъде променена и дори отменена.

Китайските мерки са поредният удар по свиневъдите в ЕС на фона на предизвикателстата пред търсенето на тяхната продукция и борбата им със заболяванията по свинете, коментират анализатори.

Китай наложи антидъмпингови мита до 62,4 на сто при внос на свинско от ЕС
3554
 

Последни материали
Виж
Насоки - втора част
Инвестиционните проекти ще са печеливши при резултат между 65 и 87 точки
Световният пазар на пшеница остава потиснат
До края на 2025 г. ще се платят 100 на сто
Френските фермери получават рекордни аванси по ОСП за 2025 година
Със 150 нови работни места
ЕК одобри гръцка помощ за над 63 млн. евро за хидропонен завод за домати без почва
Русия удължи споразуменията за стабилизиране на цените на основни стоки до края на 2029 година
Насоки за кандидатстване
Фермерите и сдруженията им ще получават максимум 65% субсидия за инвестиции в стопанствата
Свързани материали
Виж
Производителите на свинското месо в ЕС понесоха сериозен удар от митата за Китай
По света
За 8 години Китай прави бизнес за милиарди в пустинята Такламакан
МЗХ
До 13 август се приемат документи за участие в изложението Биофах 2026 в Китай
Недостатъчното предлагане в страната подгря здраво цените
Китай е договорил 25 на сто от възможния износ от новата реколта ечемик в Украйна
ЦНСОССКСЦИЕ ще продължи да постига високи резултати в рамките на многостранния формат 14+1
Дори митото от 1,20 евро за килограм не прави доставките от Азия губещи
Евтиният китайски чесън изтиква испанските производители от пазара на ЕС
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини