Начало » Новини » Света

Приходите на BASF от селскостопанския сектор нараснаха с над 4 процента през първото тримесечие

Благодарение на ръста на продажбите
Синор.БГ / 01.05.2017 г.

Подразделението за продукти за растителна защита на германския химически концерн BASF обяви ръст от 4,2% на приходите за първото тримесечие на 2017 г. спрямо същия период на миналата година, като те са достигнали 1,855 млрд. евро въпреки запазващата се трудна ситуация в сектора, се посочва в съобщение на компанията, цитирано от електронното издание Agropages.

Положителният резултат е следствие най-вече от ръста на продадените количества и на печалбите от промените във валутните курсове, докато цените са се запазили на досегашното си ниво, отчитат от BASF. Постоянните разходи са се повишили леко, отчасти заради въвеждането на нови предприятия в експлоатация.

Продажбите в Европа почти са изравнили тези от първото тримесечие на 2016 г., но разликата по региони е значителна – докато в Централна и Източна Европа е реализиран съществен ръст, особено при хербицидите, Западна Европа отчита спад на приходите.

Значително увеличаване на продажбите е регистрирано и за Северна Америка вследствие на повишеното търсене и положителния ефект от разликите във валутните курсове. И тук ръстът на приходите е обусловен от подразделението за хербицидите благодарение на новия продукти EngeniaTMand Zidua®PRO.

Продажбите са нараснали и в Азия, като с най-голям принос са реализираните количества фунгициди в Китай и пускането на Seltima на пазара в Индия, както и стабилните приходи от хербицидите в Индонезия и Австралия.

В Южна Америка силните резултати са следствие от положителния ефект от разликата във валутния курс спрямо бразилския реал и нарасналите продажби на хербициди в Аржентина.

В Африка и Близкия Изток е отчетен ръст на продажбите на инсектициди, но приходите са били ограничени от понижаването на цените.

Приходите на BASF от селскостопанския сектор нараснаха с над 4 процента през първото тримесечие
7291
 

Последни материали
Виж
Към 2380 фермери са преведени 58,4 млн. лв.
Преведени са субсидиите за био растениевъди – утвърдени и в преход
В област Ловеч ще има 47 генератора
Нов команден пункт за градушки с 28 ракетни площадки се открива в Славяново
Приоритети за чувствителни сектори и аграрни обединения
Готови са насоките за интервенциите за преработка за над 305 млн. евро. Прием - януари
Пилешко, яйца, зехтин, бобови ще се търсят повече
Доклад на ЕК за пазарите до 2035 г.: Производството на свинско месо и вино ще намалее
Нови правила ще улесняват фермерите
ЕП с ключови промени за фермерите: Дори неорана, земята няма да променя предназначението си след 2026 година
Пресконференция
Полша няма да коленичи пред Меркосур, иска компенсация за всеки тон продукция
Свързани материали
Виж
BASF задава нова посока с корпоративната си стратегия и поддържа високо ниво на дивиденти
Методът TripleS прозрачно оценява продуктовия портфейл
BASF увеличи с 12 милиарда евро продажбите си на иновативни продукти
Проекти извън сферата на научната и развойна дейност също ще се възползват от иновацията
BASF подобрява изследователско-развойната си дейност с по-мощен суперкомпютър
Кандидатствайте!
BASF отново ще награди стартъпи и новатори в България
Фокусиран върху иновациите
Български хъб за храни е сред първите шест в конкурса BASF INNOVATION HUB 2022
В областта на стратегията “От фермата до трапезата“
BASF приема заявления за финансиране на стартъпи и иновативни проекти в България
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини