Колкото и тор да положим в посадъчната дупка, на 3-ата година плодните дръвчета така или иначе ще трябва да бъдат подхранени отново, а след това – ежегодно, сочи практиката. Един от най-добрите торове за подхранване на овошките е кокошият, при това през пролетта и в началото на лятото е най-добрият момент за използването му.
Много добре се чувстват след употребата му ябълките, крушите, сливите, вишните, черешите, дюлите, прасковите, кайсиите. Трябва обаче да се внимава за концентрацията, тъй като е в състояние да изгори корените.
Приготвя се следният разтвор: килограм до килограм и половина тор се накисва в 3-4 литра вода и се оставя за 2 дни. След това се долива вода до 10 литра и се разбърква старателно. Половин литър от така получената смес се разреждат в 10-15 литра вода и с разтвора се поливат дръвчетата. Добре е торта да е прегоряла.
На второ място по популярност за подхранване са компостът и оборският тор, който също се влага прегорял (пресният се използва само преди есенното прекопаване на градината). Дано имате подръка, защото прегаря за 2-3 години.
През лятото може да се използва подхранване чрез листата с настойка от дървесна пепел в съотношение една чаша на 10 литра вода. Обикновено 2-3 подхранвания за сезон са достатъчни.
Кореновото подхранване тогава се извършва с комбинирани торове с равни съотношения на азот, фосфор и калий. Опитни градинари обаче смятат, че за недотам плодородните почви това не е достатъчно, макар да е добро начало.