Начало » Пазари » Зърно

Алжир обяви търг за внос на поне 50 000 тона мека пшеница

Зърното от САЩ основно поевтиня на международния търг в Южна Корея
Синор.БГ / 21.10.2025 г.
Алжир обяви търг за внос на поне 50 000 тона мека пшеница

Държавната Алжирска конфедеративна служба по зърното (OAIC) обяви провеждането на международен търг за покупката на поне 50 хил. тона мека пшеница с произволен произход, съобщиха международни информационни агенции.

Оферти за участие се приемат до 22 октомври, като те трябва да остават валидни до 23 октомври.

Доставката на пшеницата до пристанищата на Алжир е планирана за 1-15 и 16-30 декември, ако е с произход от Европа или Черноморския регион, а при произход от Южна америка или Австралия – с месец по-рано.

На последния търг за внос на мека пшеница в Алжир, проведен преди 4 седмици бяха закупени според различните източници между 500 хил. и 720 хил. тона на цени между 259 и 261 долара за тон C&F. През миналата седмица Алжир закупи на търг 400 хил. тона твърда пшеница с произволен произход на цени между 324 и 334 долара за тон C&F, като очакванията на търговците са около 90 хил. тона от нея да бъде осигурена от САЩ, а по-голямата част от останалото количество е западна кехлибарена пшеница от Канада (№ 3 CWAD). Доставката е насрочена за неомври-декември.

Необходимо е да припомним, че Алжир не публикува официални резултати от търговете за покупка на зърно и информацията за цените и количествата се получава по неформални канали главно от участниците в тръжните процедури.

Междувременно южнокорейската Major Feedmill Group (MFG) закупи на търг 50 хил. тона пшеница с произход от САЩ от компанията Bunge, съобщиха източници от европейските търговски кръгове. Договорена и доставката на 18 980 тона мека бяла пшеница (SWW) с 9,5-11% протеин за 226,33 долара за тон FOB, 10 280 тона твърда червена пшеница (HRW) с поне 11,5% протеин за 231,02 долара за тон FOB и 20 740 тона северна пролетна тъмна пшеница (DNS) с поне 14% протеин за 254,80 долара за тон FOB. За сравнение – на предишния търг за внос на пшеница в Южна Корея, проведен преди близо 4 седмици, бе договорена доставката на 24 640 тона мека бяла пшеница с протеин между 9,5% и 11% за 224,96 долара за тон FOB, 850 тона мека бяла пшеница с протеин до 9% за 235,99 долара за тон FOB, 12 200 тона твърда червена пшеница с протеин до 11,5% за 236,18 долара за тон FOB и 12 310 тона северна тъмна пролетна пшеница с поне 14,5% протеин за 259,08 долара за тон FOB.

В настоящата тръжна процедура бяха получени оферти и за канадска пшеница, но с по-високи цени от поне 256,63 долара за тон FOB за западна червена пшеница.

Според условията на търга зърното трябва да потегли от САЩ към Южна Корея между 15 декември 2025 г., и 15 януари 2026 г.

Алжир обяви търг за внос на поне 50 000 тона мека пшеница
199
 

Последни материали
Виж
Цените в пристанищата на Украйна скочиха с 45 долара на тон за 4 седмици
Нерафинираното слънчогледово масло поскъпна рязко на търга в Турция
Насоки за кандидатстване – четвърта част
Родните фермери нямат шанс за субсиди, ако искат да рециклират водата
Зърното от САЩ основно поевтиня на международния търг в Южна Корея
Алжир обяви търг за внос на поне 50 000 тона мека пшеница
Македонска супа с фасул от консерва и зеленчуци
След като мижаха две години, властите отвориха очи
Къде е коренът на домата? ДФЗ постави в шах оранжерийните производители
Нов опасен вредител заплашва овощните градини в България
Свързани материали
Виж
Зърното поскъпна както на този, така и на търга в Йордания
Българската пшеница отново е сред победителите на търга за внос в Алжир
Офертите се приемат днес, доставката е насрочена за ноември
Алжир обяви търг за внос на поне 50 000 тона хлебна пшеница
Основното количество струва 257 долара за тон с включен превоз
И българска пшеница е сред закупените над 1 милион тона на търга в Алжир
За разлика от търга в Йордания, където зърното продължи да поевтинява
Българската пшеница пак е сред вероятните победители на търга в Алжир
Голяма част от зърното изглежда ще бъде доставено то Черноморския регион
Хлебната пшеница поевтиня рязко на търга в Алжир
При строги мерки за следене на здравословното състояние на животните
Алжир внася 1 милион овце от Румъния за Курбан байрама
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини