Начало » Пазари » Животинска продукция

Заразените с коронавирус в германски месокомбинат надхвърлиха 1500

И българските работници на концерна Tönnies живеели в ужасни условия
Синор.БГ / 26.06.2020 г.
Заразените с коронавирус в германски месокомбинат надхвърлиха 1500

Общо 1553 случая на заразяване с коронавирус са открити в месокомбинат на германския концерн „Тьонис”, намиращ се в град Гютерсло в провинция Северен Рейн – Вестфалия, съобщи местната радиостанция Radio Gütersloh. Окръжният управител Свен-Георг Аденауер заяви, че окръгът преминава в режим на самоизолация. Предпирятието е затворено, а работещите в него 7000 души са поставени под карантина. Всички детски градини в окръга Гютерсло са затворени като предпазна мярка.

Случаят предизвика грандиозен скандал в Германия, след като премиерът на провинцията Армин Лашет обвини българските и румънските работници в месокомбината, че са донесли коронавируса от своите страни. Впоследствие журналистически разследвания показаха, че концернът Tönnies е предоставил на работниците помещения, в които не би живял нито един цивилизован германец, като не са били спазени никакви изисквания за ограничаване на евентуално разпространение на коронавируса.

Асоциацията на месопреработвателите с важни евроуказания за етикетирането

Междувременно Китай забрани вноса на произведените от Tönnies продукти, става ясно от съобщение на китайското главно митническо управление, цитирано от електронното издание OilWorld. „От 17 юни китайските митници прекратиха вноса в страната на продукцията на едно германско предприятие. В съответствие с договорите между двете страни Германия уведоми Китай за случай на клъстерно заразяване с коронавирус в едно предприятие, лицензирано за внос в Китай. Германия вече спря износа на продукция от това предприятие за Китай по искане на Пекин”, се посочва в документа. Вече пристигналата продукция и пътуващата за Китай са задържани на митницата в пълен обем.

Заразените с коронавирус в германски месокомбинат надхвърлиха 1500
16755
 

Последни материали
Виж
Подготовка за зимата
Как правилно да съхраняваме плодовете и зеленчуците заедно
Нова кабина, нов дизайн и нови мощности поставят по-висок стандарт в пръскането
Три нови пръскачки представя AGRIFAC
Насоки за каниддатстване – трета част
При данъчни задължения до 50 000 лв. пак може да се получат субсидии
Данни на НСИ за 2024 г.
Брутната добавена стойност на труда на зает в аграрния сектор е 7,1 лв./час
Жътвата на пшеница, ечемик и грах в Украйна приключи вижте резултатите
Цените на храните и фуражите в Германия през септември 2025 г.
Свързани материали
Виж
Пълнена печена тиква
Индексът на цените на зърнените култури на ФАО е спаднал с 0,6% спрямо август
Производителите на свинското месо в ЕС понесоха сериозен удар от митата за Китай
На 12 ноември ще стартира изложение ПЪТЯТ НА МЛЯКОТО
Консумацията се увеличи както извън дома (9 %), така и в дома (1,5 %).
Испания увеличи производството на говеждо месо с 12 процента
Месо, млечни продукти, яйца и други са поскъпнали с до 15 процента в Германия
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини