Начало » Новини » Страната

Едномесечна мащабна операция по инспекция на риболовните дейности в Черно море

Синор.БГ / 12.05.2018 г.
Едномесечна мащабна операция по инспекция на риболовните дейности в Черно море

През април бе проведена мащабна операция по инспекция на риболовните дейности в Черно море. Тя започна на 02.04.2018 и продължи до 30.04.2018 г. съобщиха от пресцентъра на ИАРА. Инспекциите са част от изпълнение на пилотен проект за мониторинг, контрол и наблюдение на риболова в Средиземно море. Целта на проекта е да се подобри сътрудничеството, хармонизирането и ефективността на операциите за контрол на рибарството в рамките на Европейския съюз, както и да се развие международното им измерение, без да се засягат други ангажименти по отношение на европейското сътрудничество за бреговата охрана.

През това време са извършени инспекции на риболовни кораби, извършващи стопански риболов на калкан в българската част от акваторията на Черно море и инспекции в румънската част на от акваторията на Черно море. По време на инспекциите са проверени риболовните уреди, документите на риболовния кораб, усвоения рибен ресурс и неговия размер. При проверките не са констатирани нарушения. Също така са извършени инспекции в румънската част от акваторията на Черно море.

Инспекциите бяха извършени с патрулния плавателен съд Lundy Sentinel, плаващ под британския флаг, нает от Европейската агенция за контрол в рибарството.

В посочения период бе извършено и въздушно наблюдение. Служители на ИАРА взеха участие и в съвместна мисия по координиране на контролни дейности на патрулен кораб „Lundy Sentinel” и Многоцелево въздухоплавателно средство за наблюдение (MAS), съгласно Контролна кампания, 2018 г. на EFCA. Бе извършено наблюдение на риболовната активност на риболовни кораби в българската част на териториалните води на Черно море.

Дейността на патрулния кораб бе координирана от специално създаден за целта координационен център. Служители на ИАРА активно взеха участие в пилотния проект, а дейностите по изпълнението му продължава.

Едномесечна мащабна операция по инспекция на риболовните дейности в Черно море
12469
 

Последни материали
Виж
Помощ за фураж
От 20 април тече прием за помощ de minimis за 2025 г. за сладководна риба
Шапа се настани в европейската част на Турция в близост до границата с Гърция
Вибала™ - Гъвкавият партньор в контрола на широколистни плевели при слънчоглед
При слабата миналогодишна реколта и оферти от 1 долар през лятото
Украински пчелари се оплакват от едва 3 долара изкупна цена на меда
По-скъпо спрямо предишния през декември и по-евтино от последния в Тунис
Алжир закупи на международен търг около 400 000 тона твърда пшеница
За количества до 8000 тона на митническа декларация между 20 април и 31 юли
Турция въведе квота от 3 милиона тона с ниско мито за внос на царевица
Свързани материали
Виж
ВЕЦ Черногорово
Зърнопроизводителите от Пловдив разкриха кой източва водата за поливане в областта и кой ще ги фалира
Изтекли данни от проекта за визията за ОСП след 2028 г.
Директните плащания остават, фермерите – с голяма свобода за избор на екосхемите
Световното изложение премина от 17 до 26 януари
Рибарски бизнес с кауза се представи на „Зелената седмица“ в Берлин
Защитните зони в акваторията ни
На 31 октомври се отбелязва Международният ден на Черно море
Акция пред МОСВ
В Деня на Черно море от „Грийнпийс“ настояват да се обособи морски резерват
Съвети за градинря
Ползите от земните червеи – „миньорите“ в почвата
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини