Начало » Важно за фермера » Растениевъдство

Приходите на BASF от растителна защита нараснаха с 5 на сто през второто тримесечие

Синор.БГ / 31.07.2017 г.

sinor

Подразделението за производство на използваните в селското стопанство продукти на германския химически концерн BASF обяви окуражаващ ръст от 5% на продажбите през второто тримесечие в сравнение със същия период на 2016 г., като те са достигнали 1,526 млрд. евро, става ясно от съобщение, публикувано на официалния уебсайт на компанията. През първото тримесечие приходите се бяха увеличили с 4% до 3,481 млрд. евро.

Силният резултат на BASF се дължи на ръста на реализираните количества, особено в Северна Америка и Източна Европа, и отчасти – на положителното салдо от разликите във валутните курсове, докато цените на продуктите са останали малко под онези от второто тримесечие на 2016 г.

В Европа като цяло ръстът е скромен благодарение най-вече на значимото увеличаване на продажбите на хербициди и фунгициди в държавите от източната част на континента, компенсирали с излишък спада в реализираните количества в Западна Европа. В Северна Америка сериозният ръст е следствие от значимото увеличаване на реализираните количества хербициди в САЩ и фунгициди в Канада, но по-високите цени и положителното салдо от разликите във валутните кулсове също допринасят съществено за силния резултат.

В Азия ръстът на приходите е умерен вследствие най-вече на по-големите количества продадени хербициди в Индия и фунгициди в Югоизточна Азия, но за сметка на поевтиняването на фунгицидите в Китай и спада на продажбите в Япония. В Южна Америка компанията също отчита значителен спад в приходите заради по-малкото реализирани количества, най-вече фунгициде, а конкретно в Бразилия проблемът с ликвидността при фермерите се запазва в среда, пълна с предизвикателства, отчитат от компанията.

Приходите на BASF от растителна защита нараснаха с 5 на сто през второто тримесечие
7555
 

Последни материали
Виж
Предстоящо
За втора година Фестивал на сиренето във Враца - на 2 и 3 май
Важно за фермерите!
По устието на река Студена в Свищовско е обявена нова защитена територия
Очаква финансови бомби
Явор Гечев не знае дали ще е министър
Трима бивши министри оцеляха
Завръщане на стари играчи: кои поемат контрола над земеделието
Втора част на интервюто с министъра на земеделието и храните
Христанов: За по-строг граничен контрол бюджетът за БАБХ трябва да се вдигне с 30 на сто
IGC прогнозира с 24 млн. т по-слаба реколта от пшеница в света
Цените на пшеницата тръгнаха нагоре
Свързани материали
Виж
BASF задава нова посока с корпоративната си стратегия и поддържа високо ниво на дивиденти
Методът TripleS прозрачно оценява продуктовия портфейл
BASF увеличи с 12 милиарда евро продажбите си на иновативни продукти
Проекти извън сферата на научната и развойна дейност също ще се възползват от иновацията
BASF подобрява изследователско-развойната си дейност с по-мощен суперкомпютър
Кандидатствайте!
BASF отново ще награди стартъпи и новатори в България
Фокусиран върху иновациите
Български хъб за храни е сред първите шест в конкурса BASF INNOVATION HUB 2022
В областта на стратегията “От фермата до трапезата“
BASF приема заявления за финансиране на стартъпи и иновативни проекти в България
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини