Парникът е в състояние да предпази краставиците от излишната топлина и яркото слънце, студовете или силния вятър, но това не е всичко, което им е нужно, за да дадат добра реколта – необходимо е подхранване, при това далеч не безразборно. Опитен градинар предлага своя многократно изпробван метод.
Първото подхранване прави след появата на 4-5 същински листа – литър говежда тор се разбърква добре в 10 литра вода и с разтвора се полива не под корен, а около растението, за да не пострадат корените. След 2-3 седмици се извършва второто подхранване, този път със 700 милилитра кокоши тор, разреден отново в 10 литра вода, като поливането отново е около растенията, за да не бъдат изгорени.
Следващото подхранване се преви при цъфтежа – използват се 250-300 грама дървесна пепел на кофа вода и с получената смес се полива. Последното подхранване се прави, когато зеленчуците са вързали и се развиват – половин литър кокоши тор се разтваря в 10 литра вода и се поливат растенията.
Посочените съотношения са важни, защото при по-концентрирани разтвори ще се стигне до прехранване на краставиците, а това няма да им се отрази добре – зеленината ще избуи, но максимално за сметка на реколтата.