Начало » Новини » Страната

Изтича срокът за пререгистрацията на земеделските стопани

Важно!
Синор.БГ / 24.02.2017 г.

До 28 февруари 2017 година, включително, е крайният срок за пререгистрация на земеделските стопани. Всеки, който иска да кандидатства за финансово подпомагане по схемите на директните плащания за кампания 2017-та, трябва да се пререгистрира или да се регистрира като земеделски стопанин.

Регистрацията се извършва в областните дирекции „Земеделие“ (ОДЗ) по постоянен адрес на физическите лица и едноличните търговци или по адрес на управление за юридическите лица. За целта земеделските стопани или упълномощени от тях лица е необходимо да представят актуална информация за дейността си чрез анкетна карта с анкетни формуляри. Заверените в общинските служби „Земеделие“ документи може да се представят в Областната дирекция „Земеделие“ лично от земеделския стопанин, чрез пълномощник или по служебен път.

Важно е да се знае, че когато кандидатът за директни плащания се регистрира за първи път като земеделски стопанин, той няма конкретен срок, но при подаване на заявление регистрацията следва да е налична.  Фермерът лично трябва да заяви данните за дейността си в земеделската служба.

Стопанин, който е прекъснал поне за една година регистрацията си, може да я поднови като нова регистрация без краен срок.

Бенефициентите, кандидатстващи по площните мерки на Програмата за развитие на селските райони ПРСР също трябва да извършат своята пререгистрация за стопанската 2016-2017 г. до 28 февруари 2017 г.

След 28 февруари представянето на заверени в ОСЗ документи за заверка в ОДЗ може да стане само по служебен път.

Образци на документите могат да се открият и на официалната интернет страница на Министерство на земеделието и храните.

Напомняме, че кампанията за прием на заявления по схемите за директни плащания ще започне на 1 март и ще продължи до 15 май 2017 година без санкция. Документи ще се приемат в общинските служби по „Земеделие“.

Изтича срокът за пререгистрацията на земеделските стопани
5565
 

Последни материали
Виж
Министътър обеща плащания и контрол
Иван Христанов пред браншовици: Който има проблем, ще бъде чут!
Годишна конференция
От АЗПБ ще представят проблемите в сектора пред новото ръководство на агроминистерството
Цената се понижи минимално спрямо последните търгове за внос дни по-рано
В Южна Корея пак сключиха частна сделка за 65 000 тона фуражна царевица
Екоактивисти алармират
14 забранени в ЕС пестициди са одобрени за употреба в Обединеното кралство
Мерки срещу африканска чума по свинете
Правила за пътуване с храна в САЩ, Пуерто Рико и Американските Вирджински острови
Италия отпусна допълнителни 800 млн. евро за агросолари за покриви – нов шанс за фермерите
Свързани материали
Виж
Кампания 2023
До 28 април се удължава регистрацията на тютюнопроизводителите
Важно за фермерите!
Промените в БУЛСТАТ-а няма да стопират пререгистрацията на земеделците за 2021 година
В регистрите са се вписали 55 570 земеделски производители
И пререгистрацията на фермерите по наредба 3 ще става електронно
Дано злото стане за добро
Петранка Гагова: Сега е време да се въведе служебна пререгистрация на фермерите
Удължава се срокът за пререгистрация на земеделските стопани за стопанската 2014/2015 г. до 15 май 2015 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини