Начало » Новини » Коментари

До 15 февруари се регистрират правните основания за земята в Кампания 2017-а

Припомняне от министерството на земеделието
Синор.БГ / 07.02.2017 г.

sinor

До 15 февруари 2017 година всеки стопанин, кандидатстващ по схемите за директни плащания, трябва да регистрира правното основание за ползването на земеделските земи в общинската служба по земеделие по местонахождение на имота, припомнят от министерството на земеделието (МЗХ). Площите за подпомагане по кампания 2017 ще се заявяват само ако има регистрирано правно основание.

За целта стопаните трябва да представят един от следните документи - решение за възстановено право на собственост или нотариален акт, договор за наем или аренда, споразумения по чл.37в от Закона за собствеността и ползването на земеделските земи (ЗСПЗЗ).  Правното основание включва и разрешителните за паша.

С обнародваните днес в Държавен вестник  изменения и допълнения в ЗСПЗЗ се дава възможност за създаване на масиви за ползване на пасища, мери и ливади. Това може да стане чрез сключване на споразумение между собственици или ползватели на животновъдни обекти със селскостопански животни, регистрирани в Интегрираната информационна система на БАБХ.

В споразумението могат да вземат участие лица, които отговарят на нормата за притежавани или ползвани на правно основание пасища, мери и ливади, съобразно броя и вида на регистрираните пасищни селскостопански животни.

20 февруари е срокът за регистриране на заявление за участие в споразуменията за ползване на пасища, мери и ливади. Споразуменията се одобряват до 30 април.

С промените в ЗСПЗЗ се дава възможност и за създаване на масиви за ползване на трайни насаждения. До 20 февруари 2017 г. се подава декларация и заявление. Срокът за сключване на споразумение по чл. 37в, ал. 2 и разпределение на ползването на земите по масиви по чл. 37в, ал. 3, т. 2 е до 30 март 2017 г. Докладът и заповедта за разпределение на масивите в землището се издават до 5 април 2017 г. Заповедта се обявява до 10 април 2017 г.

Земеделски имоти, държавна и общинска собственост може да се регистрират до 9 юни, ако е започнала процедура за предоставяне за ползване преди 15 февруари 2017 година.

Правно основание за подпомагане в горски имоти, държавна и общинска собственост - пасище, ливада или поляна, са сключените договори за наем по реда на Закона за горите.   

За имоти, попадащи в защитени територии, правно основание е разрешително за паша по чл.50, т.5 от Закона за защитените територии. То се издава въз основа на годишните планове, утвърдени със заповед на директорите на регионалните органи на Министерство на околната среда и водите. Процедурата се счита за стартирала с датата на заповедта на съответния регионален орган на Министерство на околната среда и водите.

До 15 февруари се регистрират правните основания за земята в Кампания 2017-а
17343
 

Последни материали
Виж
80% от средствата ще бъдат гарантирани от държавата
Полша обмисля да подпомогне зърнопроизводителите с евтин заем, вместо със субсидии
Няма да е септември, няма да е есента
Стартирането на първия Магазин за хората се отлага за края на годината
Среща в МЗХ с браншови организации
Започна обсъждане на промени в Закона за собствеността на земята
Жителите на с. Крива бара събират пари
29-годишен фермер влезе в огъня, за да спаси селото си и ... остана без трактор
Закъснели сме
Утре да започне ваксинирането срещу шарка по овце и кози, призова шефът на Съюза на ветеринарите
За по-добро хранене на растенията
Ползи от лимонената киселина за градината
Свързани материали
Виж
Промяна в Устройствения правилник на министерството
Дирекция в МЗХ се сдобива с нова функция: Проверка на правните основания за земята
Промени в последния момент
Отпада изискването да се заявяват правни основания за поливни площи
Новите указания
Срокове за сключване на споразуменията за 2022-2023 г.
ДФЗ
Земеделците могат да приключват заявленията си в Кампания 2022
Кампания за директните плащания 2021 г.
На 8 март правните основания за земята ще бъдат качени в електронната система на фонд „Земеделие”
Важно за фермера
Дъжд от съдебни дела ще засипят агроминистерството заради новите инструкции за правните основания
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини