Начало » Новини » Страната

Земеделците могат да приключват заявленията си в Кампания 2022

ДФЗ
Синор.БГ / 22.03.2022 г.
Земеделците могат да приключват заявленията си в Кампания 2022

sinor.bg

Фонд „Земеделие“ – Разплащателна агенция (ДФЗ – РА) съобщи късно вчера, че Министерствотона земеделието (МЗм) е приключило с почти месец по-рано зареждането на правните основания, първоначално предоставени от земеделците по схемите и мерките за директни плащания, в системата Интегрираната система за администриране и контрол (ИСАК). Спрямо миналата година това качване на данните става месец по-рано, съобщиха от фонда.

Считано от 21 март 2022 г., кандидатите могат да приключват заявленията си в общинските служби по земеделие - с изключение на заявленията, при които е налице участие по мерки от Програмата за развитие на селските райони (ПРСР 2014 – 2020). Тези заявления ще могат да бъдат приключвани след публикуване на Заповед, съгласно чл. 4, ал. 9 и 10 от Наредба №5 от 2009 г. за условията и реда за подаване на заявления по схеми и мерки за директни плащания.

От фонда припомнят, че земеделските стопани могат да очертават площите си и в разработената от ДФ „Земеделие” Система за електронни услуги (СЕУ), според Заповедта на изпълнителния директор на ДФЗ.

Земеделски стопани, които все още нямат индивидуален профил, могат да получат достъп до СЕУ след регистрация в системата чрез подаване на заявка от секция „Потребителски панел“ на https://seu.dfz.bg/drupal/ и потвърждение за идентификация на кандидата чрез ОД на ДФЗ.

Съветът на ЕС - нови помощи заради войната в Украйна

С цел улеснение в секция „Обратна връзка и помощ“ в Система за електронни услуги (СЕУ) са публикувани видеоръководства за работа със системата https://seu.dfz.bg/drupal/?q=node/49.

За допълнителна информация за работа със СЕУ потребителите могат да използват и платформата за „Въпроси и мнения“ от меню „Обратна връзка и помощ“.

Земеделците могат да приключват заявленията си в Кампания 2022
9996
 

Последни материали
Виж
Тайната на успешните
Историята на мощния кооператив в Италия ВОГ започва от 19 век с 22-ма фермери
Времето ще се затопли към края на следващата седмица
Пиле по мексикански
Испания стартира Национална филмова поредица за жени от селските райони
Бобовите култури фиксират азота и обогатяват почвата
Не са завършени процедурите за износ на българска пшеница, рапичен шрот и фуражи за Китай
Свързани материали
Виж
Всички заявления трябва да имат статус Чакащо ръчно зареждане в ИСАК
До 13 август се подават електронни формуляри в СЕУ за Кампания 2024
Промени в Наредба 105
Последно: След 21 юли са невъзможни корекции по заявленията
Електронното заявяване работи перфектно, уверяват от ДФЗ
По график
Електронната система на фонд „Земеделие” работи от днес
Важно за земеделските стопани, потребители на СЕУ и ИСАК!
Животновъдите въвеждат данните за реализирана продукция по схемите за обвързано подпомагане по интернет
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини