Начало » Важно за фермера » Растениевъдство
14.08.2014 г.

Русенска фирма предлага нова технология за електронно изготвяне на доброволните споразумения

Онлайн

shc.hu

Ползвателите на земеделски земи ще могат от своя компютър да подготвят доброволните си споразумения (по член 37в от ЗСПЗЗ), без да застрашават собствениците от кражба на лични данни. Това съобщиха от русенската фирма „ВИП Инвест Ланд” ООД, разработила новата програма за очертаване, финансирана със средства от европейските фондове.

Технологията е в действие отскоро и дава широки възможности за очертаване на масивите, без да е необходим електронният формат на картата на възстановената собственост на землищата, където се намират и личните данни на собствениците на имотите.

Очертаването на масивите е съобразено с необработваемия слой земя и полските пътища, които не са допустими за подпомагане, което гарантира, че няма да има грешки при подготовката на споразуменията.

Земеделските производители, регистирани по член 72 от правилника за прилагане  на Закона за собствеността и ползването на земеделските земи, разпределят масивите помежду си, като във всеки един момент могат да следят динамичния баланс на това разпределение. Готовите очертания се записват на електронен носител и могат да бъдат предадени в общинските служби „Земеделие“, където споразумението за уедрено ползване на земеделските земи може да бъде разпечатано с неговите приложения в окончателен вариант.

Формата на файловете е shp и е съвместим със софтуера на общинските служби.

Така предложената технология позволява да се избегнат грешките от неправилно измерване на площите и очертаване на масивите и намалява възможността за изкривяване на информацията при ръчна работа и последваща дигитализация и е единствено възможна при спазване на законовите норми.

Русенска фирма предлага нова технология за електронно изготвяне на доброволните споразумения
11528
 

Последни материали
Виж
Испания увеличи до 19 милиона евро помоща за производителите на ядки
Те са над три пъти по-високи спрямо 2018 г.
От днес влизат в сила новите начални цени на земеделските земи. Ето какви са те
Публикувано е постановлението
Министерството на финансите отпуска през държавния бюджет 10 млн. лв. на МЗХ за държавните магазини
Тези данни вече са окончателни
Реколтата от пшеница надхвърля 7,1 милиона тона
МЗХ
Продължават да разпродават активи на „Водпроект“
Есента ще стартират две интервенции – за иновации и за къси вериги
МЗХ започва консултации по критериите за подпомагане на иновативни проекти и къси вериги на доставка
Свързани материали
Виж
Среща в МС до края на седмицата
Браншът ще търси политическа подкрепа от Денков и Габриел за законовите промени
По график
Електронната система на фонд „Земеделие” работи от днес
Агросеминарът на НАЗ в Пловдив
Спорове бавят доброволните споразумения в Силистренско, Врачанско и Ямболско
Общественото обсъждане приключва на 18 март
БАСЗЗ: Промени в Закона за земята ще възстановят бума с фалшивите договори за аренда и наем
Нормативни промени
Нови срокове и промени, свързани с доброволните споразумения по чл. 37б от Закона за земята
Фермери алармират
Чертожниците са на път да провалят доброволните споразумения за 2021 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини