Начало » Новини » Страната
13.02.2024 г.

Земеделските кооперации в България също трудно изпълняват зелените изисквания

Земеделските кооперации в България също трудно изпълняват зелените изисквания

Министърът на земеделието и храните Кирил Вътев и представители на Националния съюз на земеделските кооперации в България обсъдиха предстоящи законодателни промени на среща в МЗХ. В дискусията участваха и заместник-министрите на земеделието и храните доц. Деян Стратев и Георги Тошев, съобщиха от пресцентъра на МЗХ.

МЗХ поддържа постоянен диалог с браншовите организации от сектор „Земеделие“ при планирането на политики и законодателни инициативи, подчерта министър Вътев. Той запозна участниците в срещата с резултатите от четвърто заседание на Консултативния съвет по поземлени отношения, на който бе постигнато общо становище за изменение на разпоредби от Закона за собствеността и ползването на земеделски земи. Министър Вътев информира браншовата организация и за предприетите действия от Министерството по възстановяването на напоителната инфраструктура в страната.

На срещата бяха обсъдени въпросите за необходимостта от законодателни промени с цел регламентиране на дейността на земеделските кооперативи, за предимствата при сдружаване на земеделските стопани, включително чрез групи и организации на производители.

Представителите на организацията информираха за пазарните предизвикателства, пред които са изправени земеделските кооперации в България и трудностите при изпълнението на зелените изисквания, и дадоха конкретни примери от различни региони в страната. Във връзка с поставения от организацията въпрос за проблемите със стопанските дворове заместник-министър Георги Тошев съобщи, че ръководството на МЗХ планира тази тема да бъде обсъдена в рамките на Консултативния съвет по поземлени отношения.

Земеделските кооперации в България също трудно изпълняват зелените изисквания
5098
 

Последни материали
Виж
Подготвя се списък за стоките във веригата
Г. Тахов: Държавните магазини ще оперират в мрежата на ЦКС с името МЗХ
Министър Тахов: Работим за учредяването на мрежа „Магазин за хората“ ЕАД
Министър Тахов и КТ „Подкрепа“ обсъдиха въпроси, свързани с възнагражденията и условията на труд в структурите на МЗХ
Причини
Горчивата истина за горчивината на краставиците
Най-силно е увеличението при млечните продукти, яйцата и плодовете
Продажбите на биопродукти в САЩ нараснаха с над 2 на сто през 2024 г.
Продуктите за РЗ падат с 15%
НСИ: Цените на производител в селското стопанство се повишават със 7.7% през януари-март
Свързани материали
Виж
След влизането на страната в ЕС
За 18 години родните кооперативи са намалели с 40%, а ползваната от тях земя – с 35%
Доклад на Синор.БГ
Какво се случи през седмицата
МЗХ и браншови представители обсъдиха идеи за промени в Закона на кооперациите
Позиции
Кирил Боянов: Ето защо кооперациите в България не са 3 600 като в Испания
Кандидатствайте до края на 2023 г.
Фермерски групи и кооперации ще получават заеми – с до 90% от инвестицията
Годишното отчетно изборно събрание на земеделските кооперациите ще се проведе на 4 август
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини