Начало » Пазари » Животинска продукция

Призоваха компаниите от млечния бранш в ЕС да спрат износа за Русия

От Danone явно нямат никакво подобно намерение
Синор.БГ / 08.03.2022 г.
Призоваха компаниите от млечния бранш в ЕС да спрат износа за Русия

Европейският млечен съвет призова производителите на млечни продукти в Европейския съюз да спрат износа си за Русия и вместо това да насочат продукцията си към Украйна за облекчаване на положението на нейното население, съобщи електронното издание AgriLand. От съвета заклеймиха нападението на Русия над Украйна и настояха за незабавно спиране на военните действия, като обещаха подкрепа от фермерите от ЕС за пострадалите от нападението. „Заклеймяваме силно нападението срещу териториалния суверенитет и народа на Украйна. Фермерите застават зад онези, които страдат от тази война във всички държави”, се посочва в съобщението. От организацията подчертаха, че призовават ЕС да се възползва от предложението като цяло и да спре износа за Русия.

„В допълнение към участието в демонстрации, проведени в различни страни и призоваващи за спиране на войната, даренията на лекарства, храна и стоки от първа необходимост са възможно решение. Насърчаваме Ви да дарявате на заслужаващите доверие организации във вашите страни”, добавят от съвета в препоръки за начините, по които обществеността може да помогне на украинския народ.

От френския производител на млечни продукти Danone обаче не са склонни да се вслушат в призива за блокиране на износа за Русия. Оттам обявиха, че спират инвестициите в страната, но работата на място продължава. Изглежда от „Данон” са се доверили на призива на правителството на Франция към 15 големи компании, поканени в петък в Елисейския дворец, да не бързат с напускането на Русия, както съобщи френският ежедневник Le Figaro. „Напомниха ни, че всяка компания е в правото си да определя сама своята стратегия на руския пазар. Но министърът на икономиката и финансите Брюно льо Мер смята, че сега е по-добре бизнесът да бъде оставен на пауза, отколкото спешно да бъде напусната страната”, посочи източник на изданието, пожелал да остане анонимен.

До момента нито една от 15-те големи френски компании, присъствали на срещата, сред които Société Générale, Engie, Airbus, Safran, Arianespace, Thales, Eramet, Air Liquide, Auchan и Danone, не е скъсала връзките си с Русия.

Призоваха компаниите от млечния бранш в ЕС да спрат износа за Русия
9147
 

Последни материали
Виж
Месото и зеленчуците са с основен принос, кило агнешко гони 20 евро
Великденската трапеза в Гърция поскъпна с поне 50 евро за година
Агрометеорологична прогноза за периода 10-16 април 2026 година
Очакваното застудяване излага цъфтящите овошки на риск от увреждания
За по-добра екологична среда и опазване на биоразнообразието
Горските в Стара Загора проведоха традиционното съвместно залесяване
Страстната седмица
Велика събота е, Христос слиза в ада и освобождава грешните души
Организирана е дарителска кампания за семейство зеленчукопроизводители
Фермерско-занаятчийското изложение в Ямбол този път е Великденско
Въпреки това пак е договорено под половината от планираното количество
Фуражния ечемик излиза все по-евтино на Йордания на търговете за внос
Свързани материали
Виж
Месото и зеленчуците са с основен принос, кило агнешко гони 20 евро
Великденската трапеза в Гърция поскъпна с поне 50 евро за година
За по-добра екологична среда и опазване на биоразнообразието
Горските в Стара Загора проведоха традиционното съвместно залесяване
Получени са близо 700 сигнала за нередности
За месец Агенцията по храните попадна на 262 тона храни с нарушения, затвори 27 обекта
Предстоящо
От преговорите с МФ ще се разбере дали на 20 април фермерите ще протестират
Унивок® - Ново активно вещество и нова формулация за защита на житни култури
БАБХ
Ветеринари от 5 балкански държави с общи мерки срещу болестите по животните
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини