Начало » Важно за фермера » Растениевъдство

От 15 до 24 февруари е приемът на проекти за медийно отразяване на винарската програма

За първи път в България има подобна мярка
Синор.БГ / 12.02.2021 г.
От 15 до 24 февруари е приемът на проекти за медийно отразяване на винарската програма

sinor

За първи път от тази година започва прием на проекти по мярка „Информиране в държавите членки“ от Националната програма за подпомагане в лозаро-винарския сектор 2019-2023 г., съобщиха от Изпълнителната агенция по лозата и виното. Кандидатите имат изключително кратък срок за действие, тъй като приемът се открива на 15 февруари и ще продължи до 24-и.

Документите за подпомагане се подават лично или чрез упълномощено лице в Централно управление на ДФ „Земеделие“.

Предвиденият бюджет за финансовата 2021 г. е малко над 3 милиона лева. Срокът за изпълнение на информационните проекти е от 1 до 3 години от датата на сключване на договора с фонд „Земеделие“. Максималната стойност на един проект не може да надвишава 700 000 лв. годишно и 2 000 000 лв. за тригодишен период.

Средствата са насочени за информиране на потребителите при консумацията на вино, за рисковете, свързане с вредната консумация на алкохол, както и за схемата на Европейския съюз за защитените наименования за произход и за географските указания ЗНП и ЗГУ по отношение на специфичното качество, репутацията или други характеристики на виното, дължащи се на специфичната му географска среда или неговия произход.

Допустимите за финансиране дейности са свързани с провеждане на информационни кампании в медиите, изработване на информационни материали като брошури, дипляни, флаери, плакати, билбордове и др., създаване на уебсайт, участие в мероприятия, изложения, панаири, фестивали, конференции и др.

За подпомагане имат право да кандидатстват асоциации и организации на производители на лозаро-винарски продукти, професионални организации работещи основно в лозаро-винарския сектор, междупрофесионални организации по Закона за виното и спиртните напитки, както и държавни органи и институции, чиято дейност е свързана с насърчаване на бизнеса.

От 15 до 24 февруари е приемът на проекти за медийно отразяване на винарската програма
7537
 

Последни материали
Виж
Цената е идентична с една от партидите на последния международен търг
Южна Корея закупи до 68 000 тона фуражна царевица в частна сделка
Оферти се приемат до 15 януари, доставката е от 26 януари до 24 февруари
Турция обяви международен търг за 210 000 тона фуражен ечемик
За година са иззети са 9 МПС, 25 каруци и 231 кубика дърва за огрев
В централна северна България отчитат слаба активност на набезите в горите
България се съгласи без дебат
Сделката с Меркосур: Как ЕС отвори евтиния внос и защо фермерите плащат цената
Превозвани с автобуси през Капитан Андреево и без нужните документи
Иззеха близо тон внасяни от Турция пилешко месо, овча и говежда лой
Заради техническата невъзможност за подаването им от 29 до 31 декември
Предлагат още 3 дни да се приемат заявления по интервенцията за култура в селата
Свързани материали
Виж
Лозари, винари и търговци подписаха ангажимент за разбирателство относно енергийните стойности и хранителни съставки за алкохолните напитки
Фонд „Земеделие”
До 12 март се удължава приемът на проекти за информираността на лозаро-винарския сектор
Нормативни промени
До 7 октомври се удължават сроковете за заявяване на авансовите плащания за винарните
Становища
Ще се наложат важни корекции по проектонаредбата за лозарската програма
Фонд Земеделие
Как да кандидатствате по лозаро-винарската програма в условия на карантина
Фонд Земеделие
До 25 септември ще има авансови плащания по лозарската програма
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини