Начало » Новини » Страната
02.09.2019 г.

До 25 септември ще има авансови плащания по лозарската програма

Фонд Земеделие
До 25 септември ще има авансови плащания по лозарската програма

sinor

Срокът за кандидатстване за авансови плащания за 2019 г. по мерките „Преструктуриране и конверсия на лозя“ и „Инвестиции в предприятия“ от Националната програма за подпомагане на лозаро-винарския сектор (НППЛВС) 2019 – 2023 г. ще бъде удължен до 25 септември, съобщиха от фонд „Земеделие“. Промяната е утвърдена с изменения в наредба 6 от за условията и реда за предоставяне на финансова помощ по НППЛВС, публикувани в „Държавен вестник“ (бр. 69, от 30 август 2019 г.).

Проекти по мярката за преструктуриране и конверсия се приемаха от 28 януари до 8 февруари 2019 г., а за инвестиции в предприятия – от 17 до 27 юни 2019 г. След отчитане на остатъчен неусвоен ресурс по мярката за конверсия беше взето решение да се отвори допълнителен прием по нея в периода 19-20 август 2019 г.

Удължаването на сроковете до 25 септември ще осигури възможност за навременно подаване на заявленията за авансово плащане от фермерите, които имат сключени договори за 2019 г. по лозаро-винарската програма. Целта е по-доброто и целесъобразно използване на средствата, които ЕС предоставя на страната ни от ЕФГЗ.

Бюджетът на НППЛВС 2019-2023 за целия петгодишен период на действие по всички мерки от програмата е близо 262 млн. лв., като от тях за финансовата 2019 г. са разпределени 52,3 млн. лв.

До 25 септември ще има авансови плащания по лозарската програма
7351
 

Последни материали
Виж
Обилните пролетни дъждове и мекото време вдигат добивите от есенниците
Ръстът в реколтата от зърно в Испания вещае свиване на вноса
Особено силно пострадаха черешите, кайсиите и гроздето
Пролетните студове свиха реколтата от плодове в Турция с близо четвърт
Със средно 213 килограма от декар пшеница и 274 килограма ечемик
Доста под миналогодишните са добивите от зърно в Украйна в началото на жътвата
Заради обилните валежи събитието бе отложено с около месец
Фермери и занаятчии предлагат продукцията си в 3-дневен фестивал пред НДК
Полезни съвети
Как да се погрижим за ягодите след прибирането на реколтата
От РДГ-Русе не са открили нарушения в брането на диворастящи гъби през юни
Задържаха над 7 килограма незаконно добити трюфели във Великотърновско
Свързани материали
Виж
Фонд „Земеделие”
До 12 март се удължава приемът на проекти за информираността на лозаро-винарския сектор
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини