Начало » Новини » Света

Тютюневият гигант Филип Морис модернизира фабриката си в Румъния с 490 милиона долара

Синор.БГ / 29.07.2017 г.

sinor

Американският тютюнев гигант Филип Морис (Philip Morris International Inc.) обяви, че ще модернизира фабриката си за цигари в румънския град Отопени, където вече ще бъде произвеждан специализирания продукт „тютюневи пръчици” под марката HEETS, използвани с електронните цигари iQOS на компанията, съобщи електронното издание All Retail.

Очаква се в модернизирането на предприятието да бъдат вложени около 490 млн. долара, като се планира създаването на 300 нови работни места. В момента във фабриката работят 600 души. Преходът към новия продукт вече е започнат, като се очаква производственият комплекс да бъде въведен в експлоатация през 2020 г.

Румъния е поредната страна в увеличаващия се списък, в които Филип Морис произвежда тютюневи пръчици. През миналия месец компанията обяви плановете си за монтиране на 2 нови производствени линии за пръчици в швейцарския град Нюшател, за разширяване на производствените мощности в италианската Болоня, както и за намерение за изграждане на нова фабрика за производството им в германския град Дрезден.

Тютюневият гигант вече преустройва свои цигарени фабрики в Гърция и Русия. Амбициите на компанията са до края на 2018 г. да увеличи годишното производство на тютюневи пръчици до 100 млрд. броя.

Тютюневият гигант Филип Морис модернизира фабриката си в Румъния с 490 милиона долара
9824
 

Последни материали
Виж
Слабото търсене допълнително натиска и без това ниските цени
Тримесечното производство на свинско в Китай се увеличи с над 4 на сто
На същата процедура в Тунис фуражната царевица продължи да поскъпва
Хлебната пшеница поевтиня леко на международния търг в Йордания
Съвместен контрол
БАБХ откри 321 виртуални животни в Девин и Чепеларе
Скритият проблем на биологичния контрол: българската реалност при производството на трихограма
Царевичният пробивач не вреди само по царевицата!
Грешки при засаждане на пипера на постоянно място
Свързани материали
Виж
Системата за електронно нагряване на тютюн IQOS е отличена с приза GOOD DESIGN
Филип Морис с награда за дизайн на иновативна система
Филип Морис отваря първи специализиран IQOS бутик в България
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини