Начало » Новини » Страната

Демонстрации с мед на фермерския пазар в София

Синор.БГ / 11.07.2017 г.

Снимка: Биоселена

На поредния фермерски пазар, който ще се проведе на 12 юли пред министерството на земеделието, биопчеларят Цвятко Начев от Калофер ще  прави специални демонстрации с разпечатване на пити и вадене на био мед пред потребителите. Всеки, който желае, може да опита да отвори пчелните килийки, да подреди питите в центрофугата и лично да извади мед.

Пчелинът на Цвятко Начев стопанисва 200 кошера, разположени сред чистата и опазена природа на Калоферския Балкан. Пчелите събират мед от акация, липа и стотиците цветя и билки - лавандула, къпина, шипка, подбел, дива коприва…Пчелинът има сертификат за биологично производство от 2004 година.

Начеви произвеждат акациев, билков и манов био мед, също и други пчелни продукти: пчелен восък, прополис, цветен прашец и клеева тинктура. Цвятко Начев е учител по професия. Използва всяка свободна от училище минута, за да навести кошерите си. Запалил се по меда от баща си, който имал няколко кошера. В производството и продажбите му помага съпругата му Таня, също учителка.

От 10,30 до 18,30 часа всяка сряда до края на октомври пред  Министерството на земеделието, храните и горите ще бъдат предлагани пряко от производителите им фермерски храни - краве, овче, козе и биволско сирене и кисело мляко, кашкавал, масло, извара, мед, сладка, яйца, прясно месо, сезонни плодове и зеленчуци, билки и подправки… Всички фермери и производители са регистрирани по Наредбата за преработка във фермата и преки продажби. Столичани познават повечето от тях от коледните и великденските фермерски пазари в центъра на София.

Проектът "Седмичен фестивал „От нашата ферма - с любов за Вас" се изпълнява с финансовата подкрепа на Столична община, Програма Европа 2017 от Фондацията за биологично земеделие БИОСЕЛЕНА и в партньорство с район „Средец” на Столична община и Българското дружество за защита на птиците (БДЗП). Мнозина от фермерите, което участват в пазара, са получили техническа и финансова подкрепа от Българо-швейцарската програма за сътрудничество.

Демонстрации с мед на фермерския пазар в София
11170
 

Последни материали
Виж
Зам.-министър Янчев се включи
В Пловдив започна празникът Дефиле на младото вино
Становища и по проектобюджета
БАК очерта напояването, поземлената реформа и законодателството в основните си приоритети
Засилва се фискалния контрол
Тържища и складове за плодове и зеленчуци са в плановете на НАП
Проблем, около който бизнесът се обедини
Новите такси на БАБХ – услуга или скрит данък, пита агробизнесът
Заради обилната реколта и слабите доставки за чужбина от началото на сезона
В Украйна няма да налагат ограничения върху износа на пшеница
Агрометеорологична прогноза за периода 21-27 ноември 2025 година
И значително по-студеното време няма да спре вегетацията на есенниците
Свързани материали
Виж
Управителен съвет на ДФЗ
Бюджетът за изложения набъбна до 3,890 милиона лева
Всяка сряда
Доживяхме да видим опашки пред щандовете на фермерския пазар в София
Предстоящо
От 25 до 27 юли в Бургас отново се организира фермерско изложение
БФС
На 11 и 12 юли във Варна ще има фермерско изложение
В София тех парк
Фермерски продукти се предлагат на Фестива „Ало, Космос“ в София
Предстоящо
От 13 до 15 юни в Кърджали ще има фермерски пазар
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини