Начало » Новини » Страната

Подписано е споразумение между БТПП и гаранционния фонд

Важно за бизнеса
Синор.БГ / 31.03.2016 г.

sxc.hu

Българската търговско-промишлена палата (БТТП) и Националният гаранционен фонд (НГФ) сключиха споразумение за сътрудничество, съобщиха от палатата. Меморандумът е подписан от председателя на БТПП Цветан Симеонов, изпълнителния директор на фонда Самуил Шидеров и Александър Георгиев, член на съвета на директорите и прокурист на фонда. Целта на споразумението е чрез добрите позиции на палатата сред предприемачите в България да се популяризират възможностите на фонда в подкрепата на бизнес проекти при финансирането им от търговските банки.

Документът предвижда също провеждане на широкообхватно проучване за нагласите на бизнеса към гаранциите като финансов инструмент, както и информационна кампания за продуктите, които Националният гаранционен фонд предлага. Двете институции ще обединят усилията си и в проучване на възможностите за нови гаранционни схеми на фонда с цел постигане на по-добри параметри за предприятията-бенефициенти.

В момента дъщерното дружество на Българска банка за развитие предлага гаранционна програма за собствен риск в партньорство с 10 търговски банки. Това са Алианц банк България, Банка ДСК, Банка Пиреос България, Българо-американска кредитна банка, Обединена Българска банка, Първа инвестиционна банка, Райфайзен банк, Сибанк, Ти Би Ай Банк и УниКредит Булбанк.

·Националният гаранционен фонд е учреден през август 2008 г. Основната цел на фонда е да подобри достъпa до финансиране на малките и средни фирми. Приоритет по гаранционните схеми, които фондът предлага, са инвестиционните кредити, отпускани за финансиране на проекти по оперативни програми, но от подкрепа ще се ползват и фирми, търсещи ново финансиране за оборотни или инвестиционни нужди.

Подписано е споразумение между БТПП и гаранционния фонд
10316
 

Последни материали
Виж
Две фирми са най-големите доставчици
В училищните схеми био кашкавалът струва 60 лв./кг, био ябълките 6,72 лв.
Вносът бе забранен през януари заради огнище на шап в Бранденбург
Южна Корея отвори пазара си за произведеното в Германия свинско
Статистика за последните три години
Балчик изпреварва Добрич по размер на рентите
Унгария затяга контрола върху лозята заради златиста жълтеница
ЮЗДП
На 5 ноември отидете да залесявате край самоковското село Алино
При царевицата е отчетен срив от 63 на сто, почти не е изнасяна ръж
Спадът в износа на зърно от Украйна гони 40 на сто от началото на сезона
Свързани материали
Виж
Вижте кои!
До 12 септември изтичат важни срокове за обсъждане на един закон и четири наредби
Да се създаде земеделска застрахователна компания
Земеделските служби ли ще оценяват щети за Гаранционния фонд? Абсурд!
БФС
За пореден път фермери искат Гаранционен фонд за компенсиране при бедствия
На 9 декември е 15-то заседание на ТРГ
Резервът от таваните за директни плащания да отидат в Гаранционен фонд за кризи, ще предложат от НАЗ
Важно за българския бизнес
ЕК промени правилата на гаранционния фонд в подкрепа на фирмите, засегнати от корона кризата
Националният фонд ще гарантира не само инвестиционни, но и оборотни заеми за фермерите
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини