Начало » Новини » Страната
20.07.2015 г.

На 7 август в Кнежа ще се проведе демонстрация на соеви полета

Инициативата Дунавска соя

Farmer.bg

В 7 август в Кнежа ще се проведе втората демонстрация на соеви насаждения, която се провежда в рамките на европейската инициатива „Дунавска соя”. Организатори на събитието са ЕТ ПРИС Борислав Горанов, Институтът за агростратегии и иновации, БАСФ и Асоциация „Дунавска соя”, съобщиха от института. Домакин на представянето е Борислав Горанов, чието стопанствосе намира след изхода на Кнежа в посока към село Гостиля.

Целта на демонстрацията е да се популяризира производството на протеиновата култура, за която от тази година ще се получават и допълнителни субсидии. Фермерите ще имат възможност на място да видят състоянието на посевите, засети с 41 сорта соя.

Ще се демонстрират различните сеитби по дати, отделните междуредови и вътрешноредови растояния. Експерти по растителна защита ще представят и  подходящите препарати за растителна защита, използвани за отделните сортове.

В дневния ред са включени и лекции за самата инициатива „Дунавска соя”. Експерти от Опитната странция в Павликени ще представят подробности за производството на соя.

Доклад на тема„Сортовете на Нови Сад” ще бъде изнесен от „Пиргос Агро”. От „ЕУРАЛИС СЕМЕНА” ще изнесат лекция за компанията,  „Водещ селекционер на соя в Европа“,

От „Тимак Агро България” ще представят анализ за оптимално хранене на соя.

Експерти от БАСФ ще представят доклад на тема „Класиката и новото в Растителната защита за соя“.

От Тайтън Машинери ще представят „Технологии за отглеждане на соя“. Предвидени са лекции продуктите за растителна защита на ADAMA A.S., на сертифициращата компания SGS и др.

На 7 август в Кнежа ще се проведе демонстрация на соеви полета
8284
 

Последни материали
Виж
За помпената станция на яз. „Пясъчник“
„Напоителни системи“ пусна обществена поръчка за 25 700 000 лева
Обучават горските по лесовъдство
Евробарометър
Почти цяла Европа определя климатичните промени като глобална заплаха
Народно лечение
Содата помага срещу брашнеста мана по краставиците
МЗХ
Забраните за косене в сезона на пожарите!
Важно!
Що е то интегрирано производство и защо на фермерите им е трудно да го прилагат?
Свързани материали
Виж
МРРБ
България ще председателства Стратегията за Дунавския регион през 2026 г.
Семинар
Селскостопанска академия в проект за запазване на Дунавската порода коне
За трети път в Кнежа се провежда инициативата „Дунавска соя“
В стопанството на едноличен търговец ПРИС-Борислав Горанов ще се представят 13 сорта соя за първи път
Третото издание на „Дунавска соя“ се провежда на 24 юни в Кнежа
Борислав Горанов, фермер от Кнежа:
Протеинът в соята трябва да е 33%, за да намерим пазар за реколтата
Старите нови култури
Христо Цветанов: Със соевата реколта фермерите са в състояние да изместят вноса на шрот
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини