Начало » Новини » Страната

За трети път в Кнежа се провежда инициативата „Дунавска соя“

Синор.БГ / 24.06.2016 г.

sinor.bg

На 24 юни в Кнежа фермерът Борислав Горанов и семейството за трети път събират колеги от България и дунавския регион, за да представят предимствата на соята като протеинова култура. Третото издание на традиционната ежегодна инициатива се организира от фермерите и от Института за агростратегии и иновации. Тази година в рамките на събитието ще бъдат представени 29 сорта соя, подбрани като най-подходящи за отглеждане на територията на Северна България. 13 от сортовете в демонстрационното поле се отглеждат за първи път в България.

Идеята на организаторите е да се види развитието на соята в различните фази, като се дават съответните препоръки за своевременното отстраняване на допуснатите грешки при отглеждането й.

Крайната цел е минимизиране на икономическите загуби от неправилното отглеждане на това важно за сеитбообращението бобово растение.

В демонстрационната платформа „Дунавска соя 2016 г.“ традиционните за инициативата партньори от „БАСФ България, отдел Растителна защита“ ще представят пред участниците портфолиото на компанията за растителна защита в соя.

По време на открития ден ще бъдат презентирани сортове соя, предлагани на българския пазар от „Лидер Консултинг“, „Еуралис Семена“, „Пиргос Агро“ и Опитна станция по соята – гр. Павликени, торове от „Екофол“, както и земеделска техника от „Тайтън Машинъри“.

Сред темите в семинарната част на събитието ще бъдат тенденциите, които се наблюдават при обработваемите площи със соя в България и другите държави – членки с представители в Асоциация „Дунавска соя“, възможностите за подкрепа, които се предоставят на производителите на соя по линия на Общата селскостопанска политика, както и решаващото значение на качеството на сертифицираните семена.

За трети път в Кнежа се  провежда инициативата „Дунавска соя“
8303
 

Последни материали
Виж
Приемът ще е 9-11 септември
Отворено е ново кандидатстване по схемите Училищен плод и Училищно мляко
Плащането ще е с редукция от 0,6%
Финансова помощ за свиневъдите: Подробности за втория транш
Реколтата, отчетена към септември 2025 г.
Статистиката отчете сривовете в овощарството за 2025 г.
Актуални данни на МЗХ
Само доматите в оранжерии и краставиците на открито бележат ръст в добивите това лято
Износът е за близо 22 млрд. евро, вносът за 17 млрд.
Стабилност на износа на селскостопански храни от ЕС през май 2025 г.: Тенденции и ключови пазари
Безапелационният победител Bunge ще достави планираните 125 000 тона
Меката пшеница поевтиня на международния търг за внос в Тунис
Свързани материали
Виж
Цените на растителните масла се стабилизират преди новата реколта 2025/26
В Германия площите със соя са се увеличили със 156,8 процента
Доставките на палмово масо се сринаха за сметка на соевото
Вносът на раститетлни масла в ЕС намаля рязко в началото на сезона
Парламентът на Украйна гласува 10% експортни мита за рапица и соя
Еврокомисията разреши ГМО соя за храна и фуражи
Средни цени на тон за 5-те най-големи земеделски експортни продукта на Украйна
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини