Московският пчелар А. Ф. Пименов използва и предлага три способа за ускорено размножаване на пчелите, който той смята, че са най-удобни. Първи способ: Пролетта, след първите облитания и допълнително затопляне на гнездата се подбират силни семейства и чрез стимулиращи подхранвания се довеждат до роево състояния. През втората половина на май или по-рано, когато в гнездата има 7-8 пити с пило се пристъпва към разделяне на семейството. То се премества на страни, а на негово място се поставя кошер с изградени пити и не голямо количество мед. Поставя се пита с пило и майката от основното семейство. В основното семейство, преместено на друго място, пчелите залагат маточници. Два дни преди да се излюпят майките то се разделя на три отводки, като във всяка да има по две пити с пило и маточници. Отводките се обезпечават с мед, прашец и вода. До есента те се развиват и посрещат зимата със седем-осем рамки с пчели и млади майки.
Втори способ: Подбират се силни пчелни семейства, които както при първия способ се довеждат до роево състояние. Преди да излети роят на височина 3 метра от земята се поставя празна тръвна (на клон или друга подпора). Тръвната привлича роя, който обикновено е голям и тежи около 3 кг. Вечерта той се разделя на три отводки в предварително приготвени кошери с пити. Във всяка отводка се поставя по един зрял роеви маточник, без да се търси старата майка и по една пита с открито (младо) пило. В празните пити се налива по около 1 литър захарен сироп. Входните отвори се затварят за едно денонощие. В това време пчелите усвояват новото гнездо. Ако не им се даде пита с пило и сироп те може да се върнат в старото гнездо. На другия ден входовете се отварят, пчелите се облитат и започват да работят нормално. От семейството, от което е излетял роят се прави още една отводка със зрял маточник. Така, че от едно пчелно семейство се получават четири отводки. Всички зрели маточници от майчиното семейство също може да се използват за производство на майки, като се прехвърлят в оплодни сандъчета.
Трети способ: пчелните семейства се подготвят за медосбор като им се създават условия за развитие без да изпадат в роево състояние. До средата на юли от тях се получава мед и други пчелни продукти. След центрофугиране на меда се отделя отводка на пет-шест рамки, дава й се оплодена майка и се подхранва с малки дози захарен сироп. В третия вариант от семейството се получава мед и една отводка.