Браншова камара „Плодове и зеленчуци“ алармира, че кризата при овощните градини, нападнати от вредителя черна златка се разраства и вече е национален проблем.
Черната... Прочети повече »
Преди две седмици учредената компания за магазините за хората е подписала договор с Централен кооперативен съюз, според който негови обекти и търговски площи ще бъдат използвани... Прочети повече »
Едва на последното заседание на парламентарната комисия по земеделие и храни, проведена вчера, земеделската общност разбра, че договорът между Министерство на земеделието и храните... Прочети повече »
Ръководството на девненският завод за производство на торове „Агрополихим“ предупреди земеделските производители и останалите представители на бизнеса за сериозните изпитания,... Прочети повече »
Ден преди Никулден за първи път в София ще се организира Национален рибен фестивал. Официалното му открива е насрочено за 5 декември от 10,30 часа, в близост до паметника на Васил... Прочети повече »
В края на ноември земеделското министерство и фонд „Земеделие“ отвориха тримесечния прием на проекти за модернизация по интервенцията ІІ.Г.1 „Инвестиции в земеделските... Прочети повече »
Днес Съветът на ЕС постигна предварително споразумение с Европейския парламент относно набор от правила, които установяват правна рамка за нови геномни техники (НГТ).
Регламентът... Прочети повече »
На последното си заседание Министерският съвет прие постановление за приемане на Устройствен правилник на Държавен фонд „Земеделие“, с който се въвежда цялостна актуализация... Прочети повече »
Заместник министрите на земеделието Стефан Бурджев и Янислав Янчев приеха вчера програмата на Центъра за оценка на риска по хранителната верига (ЦОРХВ) за 2026 година. Представена... Прочети повече »
Не само земеделските производители, но и фондовете за земеделска земя вече втора година намаляват размера на рентите при отдаването на имоти, което се дължи на срива в добивите на... Прочети повече »
Поради огромния дефицит на работна ръка в земеделието, в парламента е внесен законопроект, който иска промяна само в един член на Закона за защита на растенията.
А именно,... Прочети повече »
На 4 декември в старозагорския тхотел хотел „Верея“ ще се проведе 15-ото издание на специализирания форум „Фермата: Агроиновации и тенденции“. Събитието събира... Прочети повече »
