Начало » Новини » Страната

НАП търгува земеделски земи от 1000 лв. до 60 000 лв. за декар

Продава и трактори
Надя Петрова / 22.10.2025 г.
НАП търгува земеделски земи от 1000 лв. до 60 000 лв. за декар

Националната агенция по приходите (НАП) е обявила за продан множество малки поземлени имоти – ниви, собственост на длъжници към бюджета, видя Синор.БГ. Агенцията търгува още три трактора от марките Кейс и Джон Диър и два комбайна – Клас Доминатор и силажокомбайн Krone.

Земя

Началните цени на нивите са в много широка ценова гама – от под 1000 лева за декар до 60 000 лева. Обърнахме внимание на продажбите с пет-шест цифрена стойност, които са далеч по-малко от множеството по-малки имоти, качени на сайта на НАП.

Доклад на АДФИ: Хаос и злоупотреби в Напоителни системи – Черно море

Най-евтините ниви са 5-та категория в землището на гр. Ветрен, община Септември. Те са с най-големи площи и вероятно са собственост на едно и също лице. Обявени са за продажба 34,337 декара, оценени на 34 000 лева. Другият имот в същото землище е 53,322 декара, отново 5-та категория, и е с начална цена 48 000 лв., като е отбелязано, че от него могат да се използват за земеделски дейности 85%.

Най-скъпият земеделски имот е в землището на пловдивската община Куклен. Той се намира отляво на Комбината за цветни метали зад гора. Заради близостта му до Пловдив и индустриалната зона срещу комбината, имотът от 6 декара е оценен на 360 000 лева (60 000 лева за декар), въпреки че земята е неполивна.

Нива в с. Ягодово, община „Родопи“, също се продава на доста непазарна цена. Тя е 5,004 декара, а стартът на наддаването е 150 120 лева (около 30 000 лв./дка).  

Земеделски имот с площ близо 8 дка се търгува от НАП за 159 000 лв., което е близо 20 000 лв. за декар. Нивата е в с. Церово, област Благоевград.

Малко по-ниска е началната цена на нива, 6-та категория, в с. Пчелин, област София. Тя е с площ 4,450 декара и е обявена за 88 000 лева.

За около 4,5 декара нива в землището на Кричим, местност Адалъка, данъчната агенция иска поне 26 250 лева. Земята е 4-та категория, а цената на декар е 5 824 лева.

Машини

Три трактора също са на тезгяха. Два от тях са на длъжник от Монтана. Единият трактор е колесен Кейс Магнум, произведен преди 22 години. Той се продава за 80 000 лева. Вторият трактор е Джон Диър 6520 SE от 2013 г. и е оценен на 120 000 лева.

Друг трактор на стопанин от с. Гъмзово, община Видин, също може да се види на страницата на НАП. Той е Кейс Пума 210 от 2010 г. и се предлага за 50 000 лева.

Продават се и два комбайна. Зърнокомбайнът Клас Доминатор е на длъжник от гр. Любимец. Не е посочена годината на производство, но е уточнено, че е още в движение. Неговата цена е 12 500 лв.

НАП търгува земеделски земи от 1000 лв. до 60 000 лв. за декар
140614
 

Последни материали
Виж
Проект на наредба
Нови правила за фермери: Как могат да продават директно мляко, месо, яйца и мед
Сърбия си върна над 7000 дка държавна земя след десетилетия незаконно ползване
МЗХ
Регистрацията за производителите на тютюн се удължава с месец – до 29 май
Съвет на ЕС
България настоява с неизразходваните средства по ОСП да се компенсират фермерите
ЕМБ призовава за намаляване на производството
„Времето свърши“: Европа е заплашена от срив на цените на млякото
Обнародвана е Наредба 2
Държавните помощи в земеделието с нови правила – ето какво трябва да знаете
Свързани материали
Виж
„Напоителни системи“ започва сезона с 43% запълнени язовири
Агростатистика за 2023 г.
В страната се напояват 758 200 декара, дъждуването заема най-малко площи
Две фирми спечелиха поръчка за 19 язовира
Годишната охрана на язовирите за напояване струва средно по 88 423 евро за обект
Има и друг охранител
„Напоителни системи“ охранява язовирите за 5,4 млн. евро
МВР разследва още обществени поръчки
Дадени са 7,6 млн. лева, за да напояват хиляда вместо 137 хил. дка в Хасковско
След като браншова организация на производители на алкохол сезира съд
Германия забрани безалкохолни напитки да се наричат уиски, ром и джин
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини