Начало » Новини » Страната

Започна приемът за нови фермери, НССЗ изготвя безвъзмездно проектите

Таванът е 58,6 хил. лв. на проект
Синор.БГ / 29.11.2024 г.
Започна приемът за нови фермери, НССЗ изготвя безвъзмездно проектите

Министерството на земеделието и храните стартира прием на заявления за подпомагане на нови земеделски стопани по Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони с бюджет в размер на 39 млн. лв.Национална служба за съвети в земеделието (НССЗ) ще изготвят безвъзмездно всички документи по кандидатстването по интервенцията.

Целта е новите земеделски стопани да бъдат подкрепени при създаването на устойчиви и конкурентни стопанства.  Подкрепата ще увеличи техния брой и ще допринесе за запазване на съществуващите работни места.

Новите земеделски стопани ще могат да кандидатстват за подпомагане в размер на 58,6 хил. лв. Допустими кандидати по интервенцията ще бъдат хора с вече съществуващи стопанства. Те трябва да са регистрирани като земеделски стопани по Закона за подпомагане на земеделските производители най-късно 12 месеца, преди подаването на заявлението за подпомагане, както и да бъдат на възраст от 41 до 65 години, към датата на подаването му. 

Приемът ще бъде отворен до 14 февруари 2025 г., като подаването на заявленията за подпомагане по интервенцията ще бъде изцяло по електронен път чрез Системата за електронно управление (СЕУ).

С цел улеснение на кандидатите е изготвено и Ръководство за подаване на заявления за подпомагане по интервенциите от Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони за периода 2023-2027 г., което е налично в СЕУ.

Кандидатите могат да искат разяснения във връзка с Условията за кандидатстване до 3 седмици след началната дата на приема. Исканията могат да се изпращат на електронната поща: rdd@mzh.government.bg или чрез Системата за електронни услуги, като ясно се посочва наименованието на приема. С Условия за кандидатстване, както и с пълния пакет от документи по процедурата може да се запознаете ТУК.

Започна приемът за нови фермери, НССЗ изготвя безвъзмездно проектите
4676
 

Последни материали
Виж
Политически игри
Държавното управление стопира – отложени заседания и на парламента, и на правителството
Турция напръска с инсектициди над 1 милион домакинства
Супа от телешка глава
Гръцките фермери няма да получат пари докато не приключи разследването на OLAF
Сливите с най-висока ставка
Заявления за помощ заради измръзвание и слани се подават до 5 ноември
На 16 октомври
Нищо интересно в земеделието: Депутатите обсъждат Закона за храните
Свързани материали
Виж
700 овце изчезват
Три нови огнища със шарка са констатирани в две области тази седмица
Позиция на „Копа и Коджека“
Бездната между ЕС и фермерите расте заради натиска по споразумението с Меркосур
Важно за фермерите!
От 1 август кандидатстват по нови програми организациите, произвеждащи плодовете и зеленчуците
Да се въведат защитни мита
Обединени земеделци искат въвеждане на минимални изкупни цени за агро продуктите
Решения на Министерския съвет
Актуализирани са плановете за водите в 4-те басейнови района
Поредица - насоки за кандидатстване
Новите фермери трупат точки и за разкрити работни места
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини