Начало » Пазари » Маслодайни култури

Индия ще намалява вноса на растителни масла с милиардна инвестиция

С насърчаване на вътрешното производство на маслодайни култури
Синор.БГ / 05.10.2024 г.
Индия ще намалява вноса на растителни масла с милиардна инвестиция

През следващите 7 години Индия ще използва 101 млрд. рупии (1,2 млрд. долара) за решаването на задачата за намаляване на зависимостта на страната от вноса на растителни масла за готвене, съобщиха международните информационни агенции, като се позоваха на изявление на индийското правителство. На 3 октомври ведомството е одобрило инициатива „Национална мисия за маслата за готвене и маслодайните семена” за увеличаване на вътрешното поизводство на маслодайни култури от 39 млн. тона през селскостопанския сезон 2022-2023 г. до 69,7 млн. тона през сезон 2030-2031 г. В изявлението на правителството се посочва също, че Индия ще се стреми да разшири посевите с маслодайни култури с още 4 млн. хектара за сметка на изполването на земи под угар, предназначени за отглеждането на ориз и картофи, както и чрез насърчаване на съвместимостта и разнообразяването на културите за сметка на вноса им.

През 2021 г. правителството предприе „Национална мисия за маслата за готвене – палмово масло” с цел разширяване на местното отглеждане на кокосови палми. Новата инициатива заедно с тази за палмовото масло е насочена към увеличаване на вътрешното производство на растителни масла за готвене до 24,45 млн. тона през сезон 2030-2031, което ще осигури около 72% от прогнозираното им търсене в страната.

Индия е най-големият вносител на растителни масла в света, като през сезон 2022-2023 г. доставките от чужбина достигнаха 16,5 млн. тона, като вътрешното производство осигури едва 40-45% от 27,2 млн. тона потребление.през 2023 г.

Индия ще намалява вноса на растителни масла с милиардна инвестиция
9065
 

Последни материали
Виж
Алжир обяви международен търг за поне 50 000 тона хлебна пшеница
Фуражният ечемик продължи да поевтинява слабо на търга в Йордания
Съветът за икономически анализи
Анализ: Данъчните приходи се свиват, на фона на растящи заплати и социални помощи
Информационна кампания
МЗХ обясни новото в стандартите ДЗЕС – за сеитбооборота и за ливадите
Издирват собственниците на животните по ушните марки
Тонове месо са излезли от незаконни кланици в Кърджалийско
Петдесет и шест държави се присъединиха към резолюцията „За Световния ден на коня“
Дронове, AI и „изкуствен дъжд“: как Китай променя земеделието
Свързани материали
Виж
Проблемът е как ще се справи скъпото зърно с жестоката конкуренция
Индия разреши износа на 3 милиона тона пшеница и продукти от нея
Очаква се евтин внос
Фермерски протести разтърсват Индия заради споразуменията със САЩ и ЕС
Copa и Cogeca приветстват сключването на споразумението за свободна търговия между ЕС и Индия
ЕС и Индия финализираха историческо споразумение за свободна търговия
Двоен стандарт
Апостолов: Необяснимо защо спираме вноса на коли от Индия, а ще пускаме храните с пестициди
Индия ще внася по-изгодно текстил и бижута
Споразумението ЕС-Индия ще отпуши износа на европейски автомобили
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини