Начало » Важно за фермера » Гори и екология
23.09.2024 г.

Лесовъд на частна практика отнесе 3 акта за бракониерство във Видинско

За несъответствие на дървесината със записаната в превозния билет
Лесовъд на частна практика отнесе 3 акта за бракониерство във Видинско

Снимка: ИАГ

Екип на Изпълнителна агенция по горите състави 3 акта на частен лицензиран лесовъд заради нарушения на Закона за горите, съобщиха от отдел „Информационно обслужване и връзки с обществеността“ в Изпълнителната агенция по горите.

Бракониерската проява е констатирана при акция за незаконен добив на дървесина на територията на регионалната дирекция по горите в Берковица. При проверка на товарен автомобил, транспортиращ дърва за огрев в землището на община Грамада, област Видин, служителите установили, че данните в предоставения от водача превозен билет не отговарят на превозваната от него дървесина. При справка в информационната система на ИАГ проверяващите установили, че качените снимки в системата не съответстват на действително транспортираната дървесина. Прекъсване на записите на GPS-устройството на превозното средство също потвърдили наличието на нарушение.

Съставен е констативен протокол, с който дървесината е задържана. За бракониерската проява горските служители са съставили 3 акта по Закона за горите и подзаконовите актове по прилагането му на водача на автомобила.

Справка в регистъра на ИАГ показва, че лицето е лесовъд на частна практика. Лицето е познато на органите на реда в район е с висока концентрация на нарушения. В края на миналата година, бракониерът е санкциониран за подобни прояви и преписката е изпратена на прокуратурата.

Продължават проверките на горските екипи в невралгични точки на страната. С постоянното присъствие на горски екипи на регионалните дирекции по горите и ИАГ се цели и превантивен ефект.

Лесовъд на частна практика отнесе 3 акта за бракониерство във Видинско
3919
 

Последни материали
Виж
Доклад на Синор.БГ
През седмицата: Как борсите унижават градинарите и ще се върне ли украинската помощ?
Изключението са царевицата и слънчогледът, големият срив е при плодовете и ядките
Турската статистика прогнозира спад на реколтите от земеделски култури
Ако държавата иска да помогне, нека просто да не пречи с бюрокрация
Производител: Отглеждането на кози в България си е жива мъка
Кога обикновената житна пиявица (Oulema melanopa) е опасна ?
Състоянието на германската химическа индустрия се влошава
За извършено деяние през 2024 г. в условията на продължаващо престъпление
Обвиниха жител на лясковско село в кражба на рулонни бали от нива
Свързани материали
Виж
На добър път!
В навечерието на 24 май бяха връчени дипломите в Лекотехническия университет
Лесотехнически университет
Научен екип подготви стандарт за улично озеленяване
Отличиха инж. Иван Ризов като „Лесовъд на годината“ за 2024 г.
До 13 април ще продължат честванията на 100-годишния юбилей на лесовъдите и горските служители
С почит пред мемориала на загиналите лесовъди започват събитията по повод 100 години Седмица на гората
Лесовъди и ученици отбелязаха 100 години лесовъдско образование
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини