Начало » Новини » Страната

Празникът на „Златна праскова“ ще се проведе на 25 и 26 юли

Синор.БГ / 23.07.2024 г.
Празникът на „Златна праскова“ ще се проведе на 25 и 26 юли

За поредна година сливенското село Гавраилово ще бъде домакин на празника „Златна праскова“, който ще се проведе на 25 и 26 юли (четвъртък и петък) 2024 г. Празникът който се провежда традиционно ще бъде открит с изложба на творци в четвъртък, официалното откриване ще бъде на следващия ден на площада пред читалището, както и лекционната част и празничната програма.

Съпътстващата програма предназначена за земеделските производители се организира от Национална служба за съвети в земеделието, която е един от инициаторите на събитието и съорганизатор. На 26-ти (петък) от 10.30 часа в залата на читалище „Слънце 1928“ ще започне съвместен семинар на НССЗ и Института по овощарство – гр. Пловдив, на който експертите на НССЗ ще представят:

Добри практики при отглеждане на праскови в овощни градини от област Сливен;

Възможности за подпомагане на малки, млади и нови земеделски стопани по  Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони (СПРЗСР) 2023 – 2027 г. чрез интервенциите: II.Д.1. – „Стартова помощ за установяване на млади земеделски стопани в селското стопанство“; II.Д.2. – „Подпомагане на много малки земеделски стопанства“;  II.Д.3 – „Стартова помощ за установяване на нови земеделски стопани в селското стопанство“; II.И.1. „Консултантски услуги и повишаване на консултантския капацитет“.

В рамките на празника, НССЗ за поредна година организира и конкурс за „Най-добре поддържана плододаваща прасковена градина”, като наградите на отличените на първо, второ и трето място ще бъдат осигурени с помощта на Службата.

 Организатори на празника са: община Сливен; Министерство на земеделието; общински съвет Сливен; кметството и читалище „Слънце 1928“ в село Гавраилово; Институтът по овощарство - гр. Пловдив; организация на производителите на праскови „Българска праскова“ и НССЗ. Празникът се провежда под патронажа на министъра на земеделието и храните.

Празникът на „Златна праскова“ ще се проведе на 25 и 26 юли
4128
 

Последни материали
Виж
Усилено напредва и прибирането на реколтите от соя и захарно цвекло
В Украйна ожънаха 90 на сто от слънчогледа и едва половината царевица
Закупени са 50 000 тона с доставка между 15 януари и 15 февруари
И хлебната пшеница от САЩ поскъпна на търга за внос в Южна Корея
Доклад на Синор.БГ
Седмицата: Звънците на Дядо Коледа ли чуват земеделците или ударите на барабан?
В зависимост от заявения интерес на ползвателите на вода за напояване
Тахов обеща рехабилитация на напоителни системи и в Кюстендилско
С участието на производители от 5 области в югоизточна България
В Ямбол се проведе поредното фермерско-занаятчийско изложение
Светът преживява 11-те най-горещи години в историята: нов рекорд за глобалното затопляне
Свързани материали
Виж
Празник на занаятите и вкусовете в Асеновград
Топлите минерални извори и туристите подпомагат и традиционния поминък
В събота троянско село чества празник на картофа за 13-та поредна година
Честит национален празник!
Празнуваме 117-та годишнина от независимостта на България
Предстоящо
Първи празник на лютеницата в Първомай - на 4 октомври
Предстоящо
Очаквайте на 27 септември Празник на лютеницата в Старозагорско
Организаторите са подготвили забавни състезания, фермерски пазар и фолклорни изпълнения
Посетете празника на домата в Старозагорското село Горно Ботево
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини