Начало » Новини » Страната

България гласува „въздържал се“ по проекта на регламента за геномните техники

Съвет на ЕС по земеделие и рибарство:
Синор.БГ / 28.12.2023 г.
България гласува „въздържал се“ по проекта на регламента за геномните техники

Министерският съвет одобри резултатите от заседанието на Съвета на Европейския съюз по земеделие и рибарство, проведено на 10 - 11 декември 2023 г. в Брюксел.

В областта на рибарството Съветът постигна политическо споразумение по предложението за Регламент на Съвета за определяне за 2024 г. на възможностите за риболов в Атлантическия океан и Северно море, както и по предложението за Регламент на Съвета за определяне за 2024 г. на възможностите за риболов в Средиземно море и Черно море.

В областта на земеделието, Съветът направи преглед на първата година от изпълнението на Стратегическите планове по Общата селскостопанска политика (ОСП). Министрите подчертаха необходимостта от стабилност и предвидимост за земеделските производители, като изтъкнаха значението на опростяването и улесняването на процеса за внасяне на изменения в Стратегическите планове.

Съветът обсъди ситуацията на селскостопанските пазари. Дискусията беше фокусирана върху основните фактори, които влияят върху рентабилността на земеделието в ЕС и доходите на европейските фермери.

Министрите обмениха мнения по проекта на Регламент относно растенията, получени чрез някои нови геномни техники, и храните и фуражите от тях с цел одобрение на компромисния текст за започване на преговори с ЕП. Съветът отбеляза добрия напредък, направен по време на Испанското председателство по предложения регламент, но не успя да постигне общ подход. Република България гласува „въздържал се“.

България гласува „въздържал се“ по проекта на регламента за геномните техники
3318
 

Последни материали
Виж
Създаден е EURice Alliance – новият алианс на страните производителки на ориз в ЕС
Дини и картофи поевтиняха с над 10%
Годишна инфлация 5,3%! Краставици и пипер най-силно поскъпнаха
Мащабна измама със земеделски еврофондове – глоба и забрана за участие
Декларация
Животновъди категорично искат отмяна на ваксинацията по овцете
По-високи субсидии и нови стимули за турските фермери до 2027 г.
БАБХ - фитосанитарен доклад
Тежка суша: Между половин и 1 метър под повърхността на почвата липсва влага
Свързани материали
Виж
Решения на Министерския съвет
Вместо трима петима директори ще управляват конезавода в Шумен
МРРБ
До 10 септември се кандидатства за членство в Дунавския младежки съвет
Първа част от графика на НССЗ
И през август службата за съвети организира срещи с фермерите
Бюджетът по интервенцията за съветнически услуги не достига за всички подадени заявления
Започва датското председателство
Пазарът и протеиновите култури ще са тема на Съвета на земеделските министри
Срещата ще е на 23 и 24 юни
Министрите на земеделието в ЕС ще дебатират намаляването на бюрокрацията и проверките
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини