Начало » Пазари » Зърно

Дъждовете в Германия все пак се отразиха добре на посевите със зърно

След тежката суша през май и юни
Синор.БГ / 18.07.2023 г.
Дъждовете в Германия все пак се отразиха добре на посевите със зърно

Атализатори на германската Асоциация на селскостопанските кооперативи (DRV) оцениха скорошните дъждове в Германия като недостатъчни за достигане на реколтата от зърнените култури през миналия селскостопански сезон, приключил на 30 юни, макар те да подобриха състоянието на посевите след тежкото отражение на сушата в страната., съобщи електронното издание АПК-Информ.

Реколтата от пшеница в Германия през настоящия сезон вече се очаква на ниво 21,8 млн. тона, или с 3% под миналогодишната. В началото на юли от Асоциацията на германските фермери (DBV) оценяваха спада на реколтата заради изключително горещото и сухо време на 7% до 20,59 млн. тона, а на реколтата от засятата през есента рапица – с 4% до 4,11 млн. тона, съобщи тогава „Ройтерс”. Продължителната суша през май и юни нанесе значителни щети на посевите, така че реколтите от зърнените култури ще останат под средните дългогодишни показатели. Анализаторите на DBV тогава оценяваха реколтата от зърно в страната на ниво от 40,91 млн. тона – с 3% под средния показател за последните 5 години и с 6% под резултата от миналия селскостопански сезон. Прогнозата при царевицата пък бе за спад с 6% спрямо миналия сезон до 3,58 млн. тона, докато сега тя е завишена от анализаторите на DRV до 3,7 млн. тона, т. е. понижението е едва 3%.

При есенния ечемик според експертите на DRV се очертава намаление от 1% до 9,1 млн. тона, но при засетия през пролетта вече се очаква срив от 17% до 1,6 млн. тона.

В част от германските провинции жътвата на зърнените култури е приключила, включително на есенния ечемик. Качеството на прибраното зърно обаче е доста разнородно заради продължителната суша.

Дъждовете в Германия все пак се отразиха добре на посевите със зърно
6370
 

Последни материали
Виж
След срещата на Копа-Коджека с ЕК
Проданов: Секторът е пред два избора – реформи по еврообразец или риск от самоунищожение
След ръста в цените на петрола, растителните масла и местния слънчоглед
Слънчогледовото масло поскъпна в украинските пристанища до 4-годишен връх
Агрометеорологична прогноза за периода 24-30 април 2026 година
Времето ще благоприятства умереното темпо на вегетация на културите
Първа част на интервюто със служебния министър на земеделието и храните
Иван Христанов: Спряхме източването на държавни пари през инсинератори и нелегални кланици
Разследват измама с евросредства за млади фермери в Румъния
Евростат: Спад в аквакултурите в ЕС през 2024 г.
Свързани материали
Виж
Скок в цените на горивата и торовете в Германия – какво означава за фермерите
За сметка на това при рапицата се очертава увеличение на производството
Германските фермери очакват спад в реколта от зърно през тази година
След като браншова организация на производители на алкохол сезира съд
Германия забрани безалкохолни напитки да се наричат уиски, ром и джин
При значително увеличение на вноса и слаб спад в производството
Тенденцията на ръст в потреблението на месо в Германия продължава
Бизнес климатът в Германия се влошава заради нарастваща несигурност
Ръстът на потреблението съвпадна със свиване на вноса и болести по птиците
Недостигът на яйца в Германия се изостря точно преди Великден
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини