Начало » Новини » Страната

В Дупнишко прибират реколтата от грозде само между 6 и 19 часа

Забранено е преминаването през чужди лозя и пренос и превоз на грозде без документи
Синор.БГ / 23.09.2022 г.
В Дупнишко прибират реколтата от грозде само между 6 и 19 часа

Прибирането на гроздовата реколта в Дупнишко ще става само между 6 и 19 часа, съобщиха от пресцентъра на община Дупница, цитирани от „Фокус”. Със своя заповед кметът инж.Методи Чимев обяви гроздоберната кампания в населените места с беритбата на ранните винени и десертни сортове грозде, след което прибирането на реколтата да продължи с другите винени сортове при достигане на необходимата технологична зрялост. В тази връзка и с цел предотвратяване на злоупотреби се забранява в лизането в лозови масиви, намиращи се на територията на община Дупница, преди 6 и след 19 часа, както и преминаването на граждани през чужди лозови масиви без разрешение от собствениците, наемателите и/или арендаторите им или установено право на преминаване.

Забранява се предоставяне или вземане на гроздова продукция без издаден придружителен или отчетен документ, както и причиняването на вреди на селскостопанското имущество по смисъла на закона за опазването му, допускането в лозовите масиви на малолетни и неполучили надлежно разрешение от съответната дирекция "Инспекция по труда“ непълнолетни сезонни работници.

Заповедта е сведена до знанието на кметовете и кметските наместници на населените места на територията на община Дупница, които имат задължението да информират местното население и началника на районното полицейско управление в Дупница за сведение и изпълнение.

В Дупнишко прибират реколтата от грозде само между 6 и 19 часа
6339
 

Последни материали
Виж
БАК отпразнува 3 години от обединението
Министър и бранш сближиха позиции по преговорите за бъдещата ОСП
Земеделският министър Иван Христанов
МВР разследва стократно оскъпяване при ремонт на напоителните канали
Хлябът и месото няма да поскъпнат
Гюров: Бензиностанциите поемат за своя сметка част от цените на едро
Висок ръст на растителните масла и захарта
Световната инфлация при храните се увеличи до 2,4%
Последна прогноза
ФАО: Реколтата на зърно през 2026 г. ще е със спад от 1,7%
Превозвал я за лична консумация
БАБХ иззе 1,3 тона овча лой на „Дунав мост“ от турски шофьор
Свързани материали
Виж
Изгоря свинеферма в Драгойна могила
След загуба на контрол над превозното средство
Възрастен тракторист загина при непредизвикана катастрофа в Дупнишко
Полицията залови старец на 82 години, с канабис
Пожарникари се включиха в отводнителните дейности
Дъждовете наводниха мелничния комплекс в Дупница
Горски стражар от Дупница събра от жители на Крайници 10 000 лв. от позволителни за добив на дърва за огрев и отпраши в чужбина
Проверки
Незаконна сеч от фирма край Дупница
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини