Начало » Новини » Страната
14.09.2021 г.

Горски стражар от Дупница събра от жители на Крайници 10 000 лв. от позволителни за добив на дърва за огрев и отпраши в чужбина

Горски стражар от Дупница събра от жители на Крайници 10 000 лв. от позволителни за добив на дърва за огрев и отпраши в чужбина

Във връзка с публикация в регионален вестник от 14 септември 2021 г. със заглавие: "Горски стражар от "ДГС Дупница" събра от жители на Крайници 10 000 лв. от позволителни за добив на дърва за огрев и отпраши в чужбина", Югозападното държавно предприятие прави следното уточнение:

Всички домакинства от с. Крайници, заплатили такса за самостоятелен добив на дърва за огрев от „ДГС Дупница”, са получили дървата си. Те не са ощетени от действията на горския стражар Стефан Костадинов, тъй като сумите се събират непосредствено преди транспортирането на дървесината. Длъжностното лице не е отчело своевременно в касата на стопанството сумите от събраните такси за периода от 24.08 до 6.09.2021 г. съгласно установения вътрешен ред в „ДГС Дупница”. За това време са предоставени 150 пл. куб. метра дърва на обща стойност 9220,80 лв. с ДДС.

По повод констатираните нарушения на Стефан Костадинов е наложено дисциплинарно наказание „Уволнение”. Към настоящия момент той е в неизвестност, поради което от ръководството на ЮЗДП и „ДГС Дупница” са предприети спешни мерки за уведомяване на Районна прокуратура за образуване на досъдебно производство.

Във връзка с организацията по снабдяване на местното население с дърва за огрев директорът на „ДГС Дупница” е издал заповед, с която е определен реда, по който лицата, включени в предоставените от кметовете на населени места списъци, могат сами да си добият дърва. 

Горски стражар от Дупница събра от жители на Крайници 10 000 лв. от позволителни за добив на дърва за огрев и отпраши в чужбина
86919
 

Последни материали
Виж
Крайният срок за изпълнение на договорите по ПВУ се удължава до 31 март 2026 г.
МЗХ договори увеличение с 30 000 000 евро от Плана за възстановяване и устойчивост
Алармират премира
14 организации: Законът за агрохранителната верига е незаконен, опасен и единствен в Европа
Месечната помощ за отопление ще бъде повече спрямо миналата година
Фермерите засяли царевица ще получат помощ и от националния бюджет за щетите от сушата
И двете са на ръба
Две дружества към МЗХ се сливат. Задлъжнялото „Врана“ поглъща губещото „Сортови семена-Елит“
Петото съвместно проучване
Мащабен проект по Дунав ще наблюдава повърхностните води
Свързани материали
Виж
Цените в горското стопанство за първото тримесечие на 2025 година
Няма пострадали хора при инцидента, причинен поради небрежност
Пожар в Кюстендилско изпепели 4 кубика дърва и покривна конструкция
От територия общинска собственост
Хванаха 3 каруци с незаконно добити дърва за огрев в Павликенско
Намерени са и 30 кубика дърва за огрев без документи за произход
Откриха незаконна сеч на 219 дървета в Пазарджишко
С близо 10% са спаднали продажните цени на дърва от производител
При полицейски проверки в Белоградчишко и Старозагорско
Откриха дърва за огрев без документи на 12 адреса в 2 области
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини