В първия работен ден от 47-то Народно събрание съпредседателят на политическата формация „Има такъв народ” Кирил Петков делово и кратко се обърна към депутатите с призива за „нулева толерантност към корупцията и кражбите, защото е време за истинско правосъдие в България!”.
Опирайки се на заръките, които екипът на „Продължаваме промяната” е получил от българите по всички краища на страната по времe на предизборната кампания, Кирил Петков припомни огромните проблеми, трупани със съучастието на досега избираните депутати.
„Къде са били досега народните представители, след като два милиона от нашите сънародници са избрали да живеят в чужбина”, попита Петков. И добави, че „при срещите ни с възрастните хора, от които 42% живеят под линията на бедност, всички те се обръщаха към нас с огромната молба да върнем младите хора обратно в България”. Петков попита още „къде са били политиците, допуснали в болницата в Ямобол да пренасят хората с одеала. Или пък в Силистра, където от 30 години очакват мост над Дунава, обещаван им от не един политик. Да не говорим за митичния тунел под Шипка, който е само 4 километра, и отдавна трябваше да свърже хората от Габрово с Южна България. Кой допусна да се стигне и до опасността със неремонтираната язовирна стена до Монтана, която грози града с бедствие? Защо България стигна до наказателните процедури за сметищата и къде са били народните представители, които е трябвало да решат тези проблеми”, риторично още попита Кирил Петков.
Кражбите във фонд "Земеделие", които са дадени на прокуратурата
В заключение политикът отговори на въпросите си, изобличавайки част от досега управляващите в „алчност, егоизъм или просто нехайство”. А времето на корумпираните лобисти, които се возят в майбаси по разбитите пътища, свърши!” Затова политикът призова колегите си към коренна промяна и правосъдие, което да върне нормалността в държавата. Опонентите му биха оприличили този призив за популизъм, но това не е популизъм. Защото голяма част от екипа на "Продължаваме промяната" обещават да преобърнат представата за управлението, така че политиките наистина да са в полза на обществото.