Начало » Новини » Страната

На 26 юни в Брезник ще се проведе първото Западното фермерско тържище

Млади фермери от региона
Синор.БГ / 04.06.2021 г.
На 26 юни в Брезник ще се проведе първото Западното фермерско тържище

sinor

Регионалният младежки център RAISE Youth в Брезник ще организира на 26 юни първото Западно фермерско тържище, което цели да събере на едно място малки и средни местни земеделци, животновъди и занаятчии, които да предложат своите продукти и услуги на гостите от околните градове и села, съобщиха от Националното сдружение на малките семейни ферми и преработватели.

Средището е в бившата професионална гимназия по селско стопанство (ПГСС) „Никола Вапцаров“ в Брезник, в известна още като МТУ сред местните, на адрес ул. „Андрей Михайлов“ 75.

Девет местни производители са потвърдили присъствието си досега, като се очакват още:

- Фермата на село Горна Врабча, община Земен, която ще предлага висококачествени кисело и прясно мляко, зрели сирена, кашкавали и масло, телешки деликатеси, луканка, суджук, месо в буркан, пастет, яйца от свободни кокошки, мед и вино;

- Маноел Стоилов ще предлага екологичен мед от Брезнишко;

- Иво Сотиров от Перник ще предлага полски и слънчогледов мед;

- Красимир Стоянов от село Киполовци, Кюстендилско, е производител на био плодове и зеленчуци;

- Людмила Ангелова от село Жабокръг, Кюстендилско, предлага своите домашно отгледани плодове и зеленчуци;

- Олга Горчева от село Граница, община Кюстендил, ще предложи еко плодове и зеленчуци;

- Петър Рангелов от Църногорския манастир "Св. Св. Безсребреници и Чудотворци Козма и Дамян Асийски", с. Гигинци, Брезнишко, ще предлага биволско кисело мляко и сирене;

- Бусинската сръчкотилница от Трънско ще предлага майсторски грънчарски изделия по традиционна технология от преди векове;

- Народното читалище „Крюгер Николов“ от село Пещера, Земенско, ще приготвя автентични ястия, характерни за района на Краище.

Проектът RAISE Youth, изпълняван от Центъра за развитие на устойчиви общности, обхваща над 500 младежи на възраст между 18 и 29 г., живеещи в общините Перник, Брезник, Трън, Радомир, Земен и Ковачевци, които нито работят, нито учат в момента. В неговите рамки те преминават различни обучения по кариерно и личностно развитие, като на най-активните 20 участници ще бъде предоставена допълнителна обучителна и менторска помощ за стартиране на собствен бизнес.

И други събития през юни

Проектът RAISE Youth се финансира от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия чрез Фонда за безвъзмездна помощ на ЕИП и Норвежки фонд за младежка заетост

На 26 юни в Брезник ще се проведе първото Западното фермерско тържище
12040
 

Последни материали
Виж
Ще направи ли КЗК анализ на сектора?
Пазарът на плодове и зеленчуци: октопод с три сърца, който изяжда фермерите
Продукцията ще бъде унищожена съгласно действащото законодателство
Иззеха 250 килограма овча лой без документи, внасяни с автобус от Турция
При проверка на границата с Турция на камион, пътуващ за Украйна
Хванаха над 14 тона домати и краставици, скрити между мандарини и нарове
Трети нарушител със сглобена гладкоцевна пушка успял да избяга
Хванаха двама ловци без разрешителни в землището на село в Ихтиманско
Състоянието на есенниците се следи отблизо заради риск от преовлажняване
В Добричко отчитат добри условия за сеитбата на пролетните култури
След проверка на инспектори от ОДБХ и икономическа полиция по сигнал
Затвориха незаконен цех за производство на млечни продукти във Враца
Свързани материали
Виж
Предстоящо
Обединените земеделци създават структура и в Брезник
Държавното горско стопанство Брезник отбеляза 90-годишен юбилей
Пазете гората
Човешка небрежност изпепели над 300 декара стара иглолистна гора край Брезник
Фонд „Земеделие”
Близо 77 млн. лв. са инвестирани в селските райони на Пернишко
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини