Начало » Новини » Света

Германия вече може да изнася свинско за Сингапур

Азиатската държава прие принципа на ЕС за регионална класификация
Синор.БГ / 27.02.2021 г.
Германия вече може да изнася свинско за Сингапур

Сингапур разреши вноса на свинско месо от определени райони в Германия, след като двете страни постигнаха споразумение за приемане на регионалната класификация като основа за допустимост на доставките на фона на регистрираните от Берлин над 600 случая на африканска чума по свинете у диви прасета в страната, съобщиха от Сингапурската агенция за храните, цитирани от електронното издание Pig333.

Стремително съживяване на пазара за свинско месо в ЕС

На 11 септември 2020 г. Сингапур забрани временно вноса на свинско и продукти от преработката му от Германия, след като там бе регистриран първият случай на АЧС у диви прасета. Сега ограниченията върху вноса остават само за зоните, включени в част I-IV на последно обновения анекс към Изпълнителното решение на Европейската комисия №709 от 2014 г. за Европейския съюз.

Одобрението на Сингапур е сериозен пробив за Берлин, тъй като голяма част от държавите в Югоизточна и Източна Азия забраниха вноса на свинско след откриването на случаи на АЧС в Германия. Повечето от тези страни, включително Китай и Южна Корея, отказват да приемат регионалния принцип, прилаган на територията на ЕС, който предвижда забрана за търговия със свинско само в административните области, където са открити случаи на заболяването. В Германия досега това са само провинциите Бранденбург и Саксония.

Облекчението ще се почувства и на пазара на ЕС като цяло, тъй като значителни количества свинско месо, изнасяни допреди няколко месеца от Германия, се изляха на вътрешния пазар на общността, което доведе до спад на цените, забавяне в клането на животните и допълнителни разходи за свиневъдите за по-продължителното им отглеждане, дестабилизирайки сектора като цяло. 

Германия вече може да изнася свинско за Сингапур
11238
 

Последни материали
Виж
При ечемиа доставките за трети страни са скочили с близо 85 на сто
Ръстът в износа на мека пшеница от ЕС от началото на сезона забавя темпо
В ЕС са доставени над 30 на сто, в страните от Близкия изток – над 25 на сто
В Украйна отчитат слаб спад в износа на птиче месо през миналата година
Разликата в цените на база FOB е между 12 и 15 долара на тон
Американски мелници търсят в Полша по-евтина хлебна пшеница от тази в САЩ
Горчиви краставици и безплодни цветове – съвместимост на растенията
През 2026 г. птицевъдите ще получат 21 474 000 евро
От понеделник 27 април започва приемът на заявления за хуманно отношение към птици
БАБХ ще проверява вноса на всички пратки със сурово мляко и млечен концентрат
Свързани материали
Виж
В ЕС са доставени над 30 на сто, в страните от Близкия изток – над 25 на сто
В Украйна отчитат слаб спад в износа на птиче месо през миналата година
Над 3,5 тона храни в месопреработвателно предприятие в град Дулово ще бъдат унищожени
БАБХ
И в Търговище унищожиха 7,1 тона стари колбаси и месо
Инспекции
БАБХ затвори още две кланици, едната гаражна в Бяла Слатина
БАБХ иззе над 1,5 тона турско пилешко месо без документи
БАБХ
Още една партида старо месо е унищожена в Ловешко
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини