Начало » Важно за фермера » Пчеларство

Украинци предлагат пчелния мед в съдинки от восък

От компанията препоръчват оригиналните опаковки да бъдат изолзвани повторно
Синор.БГ / 19.12.2019 г.
Украинци предлагат пчелния мед в съдинки от восък

Украинската компания MEDUSHA изглежда е единствената в света, сетила се да налива продавания от нея мед в съдове, изработени от восък, става ясно от интервю на нейния директор Андрей Горбонос пред местното електронно издание Seeds.

„Ние сме последната дума в областта на украинските подаръци. Украйна е известна с думи като „мас”, „водка”, с Петриковската живопис. И украинският мед е известен, но го познават само като „мед”. А като нашата продукция никой в света не прави. Освен нас и пчелите”, изтъква Горбонос. Той уточнява, че целият продукт на компанията не съдържа никакви изкуствени елементи, създадени от хората. В него има само мед и пчелен восък, който запазва всички полезни свойства на меда.

Директорът споделя и как се произвеждат съдинките. „Правим специални силиконови форми и в тях отливаме восъчната ни продукция. Преди отливането топим и пречистваме восъка”, посочва той. Горбонос припомня, че на 10 грама мед пчелите дават и грам восък, така че този продукт е и дефицитен.

По думите му восъчните бурканчета дори могат да се използват повторно. „По принцип с восъка може да се направи на практика всичко. Може да се претопи и да бъде отлята свещ, на негова основа може да се изготви козметичен продукт. Препоръчваме бурканчетата да не се изхвърлят – в тях може отново да се налее мед или да се сипе захар или сладко. Могат просто да се сложат моливи, химикалки – и на масата ще стои приятна и ароматна чаша”, обяснява той.

Компанията вече доставя оригинално пакетирания мед в Испания, а интерес проявяват купувачи от Обединените арабски емирства, Израел, Канада и Франция. MEDUSHA притежава сертификати за халални и кошерни продукти.

Украинци предлагат пчелния мед в съдинки от восък
24023
 

Последни материали
Виж
Прогноза на ЕК
Зелените политики ограничават достъпа на месо от ЕС до световните пазари
Той не е в хармония с природата, казват те
Японци даряват земята си на екофонд, за да спрат строежа на мегасоларен парк
Инструкции за попълване на уведомленията
Начини да избегнете грешки при вписване на животните в системата на БАБХ
С партньори от Израел, Германия и Италия
АгроБиоИнститутът изпита линии рапица с увеличено усвояване на въглерод при суша
Първата след приемането на европейската валута
БНБ пуска първата колекционерска монета от 10 евро
Двоен стандарт
Апостолов: Необяснимо защо спираме вноса на коли от Индия, а ще пускаме храните с пестициди
Свързани материали
Виж
За Великден само 20% от агнешкото ще е българско
Илия Проданов и Яне Янев: Българското земеделие е в криза, която политиците задълбочават
Кристоф Хансен
ЕК започва нови преговори по екшън плана за биоземеделието в ЕС през 2026 г.
На 26 януари
Промени в регламента за биопроизводство обсъждат земеделските министри в ЕС
Очаквания към администрацията
Консервационното земеделие – ключовата промяна в Кампания 2026
Споразумението Меркосур
Фермерите днес са на протест в Страсбург, след месец – може би с партия
Налозите се плащат в евро
Земеделските стопани подават данъчни декларации в левове от 1 март до 30 юни
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини