Начало » Новини » Света
15.12.2019 г.

Италианците ще бойкотират Nutella заради турските лешници в кремовете

От компанията-майка Ferrero се оправдават със сушата в страната през последните години
Италианците ще бойкотират Nutella заради турските лешници в кремовете

Влиятелни италиански политици призоваха гражданите на страната да бойкотират шоколадовите кремове Nutella, тъй като в производството им се използват турски лешници, съобщи електронното издание КазахЗерно. Според опозиционния лидер Матео Салвини италианските производители трябва да използват местни продукти в максимална степен в условията на засилване на конкуренцията на пазара на селскостопанска продукция, за да помогнат на фермерите в страната, и онези компании, които търсят по-евтини суровини в чужбина, не действат патриотично.

В случая с компанията Ferrero, произвеждаща продуктите с марка Nutella и Ferrero Roche, проблемът е още по-сериозен, защото е започнала дейността си именно като производител на лешници. Тя е и сред най-големите купувачи на този вид ядки в света. Сушата през последните няколко години в Италия обаче доведе до спад в лешниковата реколта, поради което Ferrero е била принудена да внася по-големи количества от Турция, твърдят от компанията. Делът на турските лешници в продуктите на двете марки вече достига 50%.

Куминияно фрут планира доставките на ядки за „Фереро“

По данни на Организацията за земеделие и прехрана в момента в Турция се произвеждат 70% всички лешници в света, а Италия остава зад нея с 20%. Износът на лешници от Турция през първите 2 месеца от настоящия сезон (септември-октомври) достигна рекордните за периода 641 млн. долара.

Италианците ще бойкотират Nutella заради турските лешници в кремовете
16270
 

Последни материали
Виж
Подготвя се списък за стоките във веригата
Г. Тахов: Държавните магазини ще оперират в мрежата на ЦКС с името МЗХ
Министър Тахов: Работим за учредяването на мрежа „Магазин за хората“ ЕАД
Министър Тахов и КТ „Подкрепа“ обсъдиха въпроси, свързани с възнагражденията и условията на труд в структурите на МЗХ
Причини
Горчивата истина за горчивината на краставиците
Най-силно е увеличението при млечните продукти, яйцата и плодовете
Продажбите на биопродукти в САЩ нараснаха с над 2 на сто през 2024 г.
Продуктите за РЗ падат с 15%
НСИ: Цените на производител в селското стопанство се повишават със 7.7% през януари-март
Свързани материали
Виж
Заради високи нива на силно канцерогенен микотоксин
Изтеглиха турски сушени смокини от пазара в Италия
Landini – 140 години страст и иновации
В Италия арестуваха трима за нова измама с европейско финансиране
Регистрации
И в Италия отчитат спад в продажбите на трактори и комбайни
Напояването остава последна грижа на държавата
Сушата в България провали заявен износ на череши за Италия
Пилешки гърди по италиански
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини