Начало » Новини » Коментари
17.04.2019 г.

Девет браншови организации категорично искат оставката на Порожанов, на 22 април излизат на протест

Тотален отказ от комуникация
Девет браншови организации категорично искат оставката на Порожанов, на 22 април излизат на протест

Преди броени дни протест организираха биопроизводителите Снимка: sinor

По всичко изглежда, че администрацията на министерството на земеделието тотално не се справя в комуникацията си с браншовите организации и с решаването на проблемите в земеделието, защото на 22 април близо хиляда земеделски производители от цялата страна ще излязат на протест с искането на оставката на земеделския министър Румен Порожанов. Митингът ще се проведе пред сградата на министерството на земеделието в София, като към организаторите ще се присъединят и редица дребни производители, чиито проблеми остават нерешени, съобщиха за синор.БГ част от организаторите.

Причините за оставката са пълната липса на стратегия за развитие на секторите „Плодове и зеленчуци, биопроизводство и развитие на малкия бизнес в селата.

В протеста ще участват Българската асоциация Биопродукти, Националната биологична асоциация, Националният съюз на градинарите в България, Българската асоциация на организациите на производителина плодове и зеленчуци, Асоциация Български Пипер, Българската Асоциация на картофопроизводителите, Съюзът на производители на праскови, Националното сдружение на малките семейни ферми и преработватели и Неправителстнвената организация на оранжеристите от Северозападна България.

На 19 април ръководствата на деветте организации ще дадат пресконференция, за да обяснят мотивите за оставката. „Липсва всякакъв диалог със сегашното министерство и това не е от вчера“, посочи Георги Василев от Асоциация Български пипер. Той обясни, че са предупредили министерството за протеста още на 15 април, в резултат на което администрацията е насрочила за 22 април Консултативен съвет за сектор плодове и зеленчуци. "Решени сме да уведомим администрацията, че не сме съгласни с липсата на диалог, по който протичат досегашните ни срещи, затова ще смятаме да уведомим и премиера Бойко Борисов, че с това ръководство не се постига необходимото за сектора съгласие", посочи Василев.

Очаква се към протестиращите да се присъединят и други организации.

Девет браншови организации категорично искат оставката на Порожанов, на 22 април излизат на протест
24777
 

Последни материали
Виж
Основната заслуга за неблагоприятния резултат е на рапицата и пшеницата
В Украйна прибират есенниците 2 пъти по-бавно от миналата година
Прилагат утвърдени действия за предотвратяване на навлизането на болестта
Призовават животновъдите да внимават за син език след огнища в съседни страни
Офрти се приемат до 31 юли, доставката е на партиди по 5000 тона
Турция обяви търг за внос на 225 000 тона фуражен ечемик
Повишаването на цените е неизбежно при оскъпената суровина и очаквания внос
Ще правим вино от червените сортове грозде след измръзването на белите
Масова ваксинация блокира износа на мляко, млечни продукти и живи животни
Животновъдите спорят да ваксинират ли овцете и козите срещу шарка
Обзор на седмицата
Червеният код изцеди и последната надежда на сектора за доходна година
Свързани материали
Виж
Офрти се приемат до 31 юли, доставката е на партиди по 5000 тона
Турция обяви търг за внос на 225 000 тона фуражен ечемик
Любимата храна на японците поскъпна над 2 пъти
Японският министър на земеделието подаде оставка заради шега с ориза
С 12,5% протеин и доставка между 15 август и 15 октомври в 4 пристанища
Саудитска Арабия обяви търг за внос на 655 000 тона хлебна пшеница
Пак за 120 000 тона и срокове на доставка през август и септември
Йордания отмени търга за фуражен ечемик и насрочи нов за 23 април
Ана Мерсим, представител на испанския производител
С оранжериите на MSC Greenhouses гарантирате производство за 50 години напред
Бившият министър на земеделието и храните пред синор.бг
Кирил Вътев: Вървим по тънък лед, след като три от силните ни браншове зависят почти изцяло от вноса
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини