От 11 до 15 февруари Съюзът по хранителна промишленост организира обучение за придобиване на трета квалификационна стапен за “Техник-технолог в хранително-вкусовата промишленост”, съобщиха от съюза. Курсовете важат за служители от фирми за производство на месо и месни продукти, риба и рибни продукти, които трябва да изпълнят последните изисквания на Закона за храните.
Според това законодателство всяко предприятие за производство на храни трябва да работи лице, назначено по трудов договор, което притежава висше или средно специално образование в областта на хранителната промишленост или има придобита квалификация в същата област по Закона за занаятите.
Обучението ще се проведе в съкратен формат задочно /тип самостоятелна форма /, като за целта са планирани 2 два модула по 5 / пет/ дни, на които водещи специалисти от тези браншове ще ви запознаят с основните теми от образователния курс – теория и практика. На всеки участник ще бъде раздаден учебен материал, от който трябва да се подготвите за явяване на Държавен изпит пред Комисия.
Трета квалификационна степен се равнява на завършен 13 клас на професионална гимназия.
Професионалното обучение за придобиване на професионална квалификация завършва с полагане на държавен изпит по теория и практика на професията.
Държавните изпити по теория и практика на професията се провеждат по национални изпитни програми в съответствие с държавните образователни изисквания за придобиване на квалификация по професията.
Обучението се провежда от квалифицирани преподаватели по специалността.
Завършеното професионално обучение с придобиване на степен на професионална квалификация се удостоверява със “Свидетелство за професионална квалификация” по образец на МОН.
Желаещите за участие в обучението задължително трябва да имат завършено средно образование или 10 клас на професионална гимназия.
Първият модул на обучението ще се проведе на 11, 12, 13, 14 и 15.02.2019 год. в Дом на техниката в София, ул. “Г.С.Раковски” № 108, 4 етаж, офис № 408. Тогава ще бъдат съобщени и другите дати за теорията и практиката на следващия модул.
Присъствието на първия модул на всички желаещи за участие в обучението е задължително. Датите за втория модул ще бъдат определени по време на първия модул. Продължителността на обучение е пет дни по 8 часа. Програмата включва теоретическа и
практическа подготовка по различните модули.
Броят на участниците в курса не трябва да бъде повече от 10 човека и по-малко от 5 човека. За останалите желаещи ще се организира следващ курс за обучение. Записването в курса става по реда на пристигане на заявките!
Курсът ще започне на 11.02.2019 год. Заниманията ще се провеждат в Дом на техниката, гр. София, ул.”Г.С.Раковски” 108, 5 етаж, зала № 503.
Регистрацията на участниците е на 11.02.2019 год. от 9,30 до 10,00 часа в офис 408, 4 етаж, а откриването на курса е от 10,00 ч. същия ден.
Цената за един участник е 550 лева и в нея са включени всички разходи по провеждането на обучението – теория и практика, учебни материали, разходи за Държавния изпит и издаване на Свидетелствата за завършен курс за професионална квалификация, кафепаузи и закуски на първия модул. Курсът ще се формира по реда на постъпващите заявки.