Начало » Пазари » Зърно

Франция понижи прогнозата си за износа на пшеница през сезона

Заради силната конкуренция на световните пазари и скъпото евро
Синор.БГ / 15.02.2018 г.
Франция понижи прогнозата си за износа на пшеница през сезона

Прогнозата за износа на пшеница от Франция през селскостопанския сезон 2017-2018 г., представяна в ежемесечния доклад на френския Национален институт за селскостопански и морски продукти (FranceAgriMer), бе понижена за пореден път през февруари, този път с 455 хил. тона спрямо януари до 17,56 млн. тона, съобщи електронното издание AgriCensus. Дори при тази неблагоприятна корекция обаче доставките на зърнената култура за чужбина ще надхвърлят резултата от миналия сезон с близо 55% заради изключително слабата реколта от лятото на 2016 г.

В по-голяма степен е занижена оценката за износа на пшеница от Франция извън пределите на Европейския съюз – с 300 хил. тона до 9 млн. тона, а като причина е посочен високият обменен курс на еврото спрямо останалите световни валути и изключително силната конкуренция на международните пазари. Ако обаче предвиждането се оправдае, доставките за трети страни ще надхвърлят с 81% резултата от миналия сезон. Прогнозата за износа за държавите-членки на ЕС е понижена със 155 хил. тона до 8,45 млн. тона.

Анализаторите на института очакват крайните запаси от френска пшеница за сезона да достигнат 3,25 млн. тона, или с 25% над средното ниво за последните 5 години, но под рекордните 3,34 млн. тона в края на сезон 2015-2016 г.

Франция понижи прогнозата си за износа на пшеница през сезона
7452
 

Последни материали
Виж
Създадена е организация за защита на населението в Крумовград и Кирково
Над 99% от храните в САЩ са с безопасни нива на пестициди
Какво не трябва да засаждаме близо до лука?
С промените в периода от 1991 до 2025 г.
Министерството публикува консолидирания правилник за земеделските земи
От срещата на министрите на ЕС
ЕК въвежда временни мерки за торовете, за да се намали тежестта от плащанията по CBAM
В 12 часа
Гръцките фермери отново ще затворят границите с България
Свързани материали
Виж
Повишиха пенсиите на френските земеделски производители от 1 януари 2026
Сеитбата на есенното зърно почти приключва без твърдата пшеница
Състоянието на меката пшеница и ечемика във Франция се влоши слабо
Реколтата от царевицата е почти прибрана с 96 на сто ожънати площи
В добро до отлично състояние са почти всички посеви с есенно зърно във Франция
Медиаторът в търговските отношения в селското стопанство на Франция - ключова фигура за балансиране на веригата
Темпото изпреварва миналогодишното и средното за последните 5 години
Сеитбата на есенниците и жътвата на царевицата във Франция напредват бързо
Франция възобновява износа на говеда от 1 ноември
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини