Начало » Новини » Света
14.11.2017 г.

Държавата разсрочва с година заемите на животновъди и картофопроизводители

Фонд Земеделие

sinor

На последното си заседание управителният съвет на фонд „Земеделие“ реши да разсрочи кредитите, отпуснати на животновъдите през критичния период 2008 – 2012 г. и на картофопроизводителите, получили заеми през 2012 г. Само пред дни от Съюза на говедовъдите поискаха подобно разсрочване, припомняйки кризата за сектора през този период.

Предложения за отсрочване на отпуснати кредити в сектор „Животновъдство“ ще се приемат от 25 ноември 2017 г. до 28 февруари 2018 г. Размерът на лихвата по отсрочването на задълженията е в размер на 4 %.

Производителите на картофи пък могат да подадат заявления в областните дирекции на фонда от 27 ноември 2017 г. до 20 декември 2017 г.

Отсрочват се дължимите към 27.11.2017 г. :

- главница и лихва по предоставени през 2008 и 2010 г. кредити на птицевъдите и свиневъдите за закупуване на фураж, до 27.11.2018 г.

- главница и лихва по предоставени през 2008, 2009, 2010 г. и 2012 г. кредити на животновъдите за покупка на фураж, до 27.11.2018 г.

- главница по предоставени кредити за покупка на семена, минерални торове и препарати за производство на картофи до 27.11.2018 г. Същото се прилага при условие, че дължимата към 27.11.2017 г. лихва е възстановена преди подаване на заявление за отсрочване.

От възможността за разсрочване на дължимите заеми могат да се възползват само фермери, които през стопанската 2016-2017 г. отглеждат животни от същото направление, по което е получен кредит, и имат регистриран животновъден обект. Доказването на условието се удостоверява с извлечение от Интегрираната информационна система ВетИс на БАБХ, а за животните, които не подлежат на идентификация – писмо от официален ветеринарен лекар.

Допълнителна информация за отсрочване на отпуснатите кредити има в сайта на ДФЗ.

Държавата разсрочва с година заемите на животновъди и картофопроизводители
8984
 

Последни материали
Виж
ССА
Сътрудничество в областта на консервната индустрия между пловдивски и казахстански учени
При неуспех ще има протести
Синдикатите преговарят за 30% ръст на заплатите на служителите в горите
Цените се повишиха слабо в сравнение с вноса напоследък
Южнокорейски мелници закупиха на търг доста фуражна царевица
Ремонти на капково напояване не се финансират
Срокът в интервенцията за преструктуриране на лозя се съкращава с 5 месеца
Риба плакия
ЕС
Българка е сред бизнесдамите от ЕС, номинирани за приза биофермер през 2025 г.
Свързани материали
Виж
Подписано споразумение
Европейската банка за инвестиции с нови 3 млрд. евро за фермери и биоикономика
За 2024 г. - Управителен съвет ДФЗ
Лихвата по заемите за инвестиции в агросектора се вдига на 4,91%
Европейска комисия
През 2022 г. банките в ЕС са отхвърлили заеми за 62 млрд. евро, искани от фермерите
Дори с 2% лихва краткосрочни заеми не се теглят от фермерите
От 30 млн. лв. бюджет за нисколихвени заеми земеделците са усвоили едва 127 хил. лв.
Управителен съвет ДФЗ
Отново вдигат лихвите по заемите за инвестиции на 3%
Управителен съвет ДФЗ
Поредно разсрочване до 31 януари 2023 г. на старите заеми на животновъдите
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини