Начало » Новини » Страната
23.10.2017 г.

Новият бюджет на министерството на земеделието залага с 5 милиона лева повече разходи спрямо 2017-а

sinor

През следващата година трансферът от националния бюджет за покриване на разходите на Министерството на земеделието ще надхвърли 53,4 милиона лева, сочи проектозаконът за националния бюджет за 2018 година, подготвен от Министерството на финансите. Общо разходите на земеделското ведомство за следващата финансова година възлизат на 210,088 млн. лева, докато приходите са 156,6 млн. лв., така че дупката е точно 53,4 млн. лв.

Миналата година разходите на агроминистерството са били с цели 5 млн. лева по-малко.

Според бюджетната програма за политиките в областта на земеделието и селските райони през 2018 г. ще бъдат необходими 158,3 млн. лв., а за областта на рибарството и аквакултурите – още 5,8 млн. лв.

Разходите за поддържането на горите и дейностите в този сектор са в размер на 25,4 млн. лв. Още 20 милиона лева се заделят за поддръжката на администрацията.

Според проектобюджета максималният размер на ангажиментите за разходите, които могат да бъдат поети през 2018 г. възлизат на 96 млн. лв. А максималният размер на новите задължения за разходи, които могат да бъдат натрупани през 2018 г. са фиксирани на 97 млн. лв.

С новия бюджет се отпускат 17 млн. лв. за защита от вредното въздействие на водите, които са необходими на "Напоителни системи" ЕАД и не могат да бъдат пренасочвани за други цели. Утвърждава се и 1,6 млн. лв. за обезпечаване изпълнението на дейността на Изпълнителна агенция "Сертификационен одит на средствата от европейските земеделски фондове", които също не могат да бъдат пренасочвани за други цели.

Отделно в бюджета на фонд "Земеделие" трансферът от националния бюджет възлиза на 401,7 млн. лв., което е с 40 млн. лева над предвидените разходи за 2018 г. С тези средства ще се покрият предоставени кредити, се посочва в закона. Разходите на фонда за следващата година се изчисляват на 367,9 млн. лв., от които 33,5 млн. лв. са за поддръжката на персонала на ведомството.

Новият бюджет на министерството на земеделието залага с 5 милиона лева повече разходи спрямо 2017-а
20139
 

Последни материали
Виж
ДФЗ
От 7 май се отваря втори прием за пчеларите
Общо събрание
Млади кадри влизат в управлението на АЗПБ
Агрометеорологична прогноза за периода 25 април – 1 май 2025 година
Понижение на температурите ще създаде условия за падане на слани
При строги мерки за следене на здравословното състояние на животните
Алжир внася 1 милион овце от Румъния за Курбан байрама
План-сметка на фонда
ДФЗ: Един милиард лева повече ще влязат в земеделието през тази година
Министър Манол Генов издаде заповеди за обявяване на две нови защитени територии
Свързани материали
Виж
Официално откриване
Чепеларе придобива нов вид с обновения си център
8 869 производители на царевица получиха над 21 млн. лева извънредна помощ
Желязков в Брюксел: България ще настоява за запазване на кохезионната и земеделската политики
Информационна кампания
Бюджетът за директните плащания през 2025 г. е увеличен с 16 милиона лева
До 30 юни ДФЗ ще изплати близо 1 млрд. лв. за Кампания 2024
Обявява протестна готовност с настояване за достойни работни заплати
Земеделската федерация в Подкрепа е категорично против бюджета
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини