Малини може да се засаждат и през пролетта, но есента е за предпочитане. Най-подходящият момент е втората половина на октомври до първите дни на ноември. Засадени в този срок, те успяват добре да се вкоренят и да презимуват без проблеми.
Необходими са коренови издънки, произведени в разсадник, но може да използвате и от съществуващо насаждение в двора. Много е важно издънките да имат силно развити корени. Слабо вкоренените е по-добре да не засаждате, защото и да се прихванат, трудно формират храст, а това означава загуба поне на една година.
Преди засаждането изрежете повредените корени, а краищата на по-дебелите опреснете до здрава тъкан. Ако корените са леко позасъхнали, добре ще е да ги натопите за няколко часа във вода.
Растенията се засаждат в прави редове на 1,5-2 м един от друг, а в реда се разполагат на 40-50 см едно от друго. Засаждайте в дупки, толкова големи, колкото корените да се разстелят свободно и на такава дълбочина, на каквато са били в разсадника. Дупките запълвате с пръст и притъпквате с крака. Всяко растение трябва да полеете с 3-4 л вода, независимо дали почвата е влажна.
Грешка ще бъде, ако след засаждането оставите целия летораст с надежда да берете плодове от него. Само ще затормозите растението в първата му година и това може да се отрази на прихващането. Затова изрежете всяка издънка на височина 25-30 см. От пъпките на подземното стъбло ще се развият още през първата година 1-2 издънки. Най-много ще израснат на 3-та и 4-та година. Тогава вече ще берете повече малини.