Начало » Новини » Света
11.05.2017 г.

Повечето участници в дискусията за бъдещето на ОСП не са ангажирани пряко със сектора

pixabay

Преобладаващото мнозинство от активните участници в дискусията, организирана от Европейската комисия за бъдещето на Общата селскостопанска политика (ОСП), не са пряко ангажирани със селското стопанство, сочат предварителните резултати от обработването на получените документи, съобщиха от изпълнителния орган на ЕС, цитирани от електронното издание AgriLand. Процесът под надслов „Консултации за осъвременяване и опростяване на Общата селскостопанска политика” имаше за цел да насърчи структурно обсъждане на представители на заинтересованите страни в рамките на 12 седмици, приключили на 2 май.

В ЕК по електронен път  са получени общо 322 912 мнения от всички държави-членки. Огромна част от тях (97%) са изпратени от физически лица, повечето от които нямат пряко отношение към селското стопанство, а едва 7% са определили себе си като активни фермери. Много от отговорите обаче са организирани и координирани, като анализът на резултатите ще уточни целите на организираните кампании.

Сред колективните позиции по ОСП, получени от ЕК, са тези на неправителствени организации, национални и регионални органи, обществени и частни организации, професионални асоциации и др., като преобладават мненията на частни организации, ангажирани в селскостопанския сектор.

С огромна преднина пред останалите са мненията, пристигнали от германски физически и юридически лица – 46%, или общо 147 142, следвани от тези от Франция (13%) и Италия (12%).

Резултатите от тези обществени консултации ще бъдат представени на 7 юли от европейския комисар за земеделието и развитието на селските райони Фил Хоугън в Брюксел и ще бъдат публикувани онлайн.

Повечето участници в дискусията за бъдещето на ОСП не са ангажирани пряко със сектора
7360
 

Последни материали
Виж
Без ваксинация две трети от страната може да пламне до 2 седмици
Използва се ваксина за различен от върлуващия у нас серотип на синия език
Доклад на Синор.БГ
Запознайте се с двама фермери, създали собствения си независим малък свят
За 2 щети не може да бъде потвърдено, че са нанесени от кафяви мечки
В Смолянско провериха 17 сигнала за щети от мечки през юли
Специализирана комисия от София ще преценява и нарежда обезщетения
Над 240 заявления за пропаднали площи с трайни насаждения са подадени в Търговищко
Въпреки скока от 145 на сто при доставките на соя за трети страни
ЕС сви с над една трета износа на маслодайни култури в началото на сезона
Полезни съвети
Защо краставиците растат с неправилна форма и може ли да го предотвратим
Свързани материали
Виж
Председател на Института по агростратегии и иновации
Светлана Боянова: С новата ОСП очаквайте опростяване в прилагането на агроекологията
ОСП
ЕК ще позволи по-високи авансови плащания за фермерите от октомври
Първа дискусия по еврозаконодателството
През септември ЕК може да обяви бюджета за ОСП на България
Дискусии
Браншът с първо обсъждане по Взаимоспомагателния фонд в МЗХ
Ечемикът е над 1,05 милиона тона
Над 5,77 милиона тона е реколтата от пшеница досега, прибрани са 78% от площите
След днешната среща в Брюксел
Проданов: ЕК ни предлага със 100 млрд. евро по-малък бюджет и силно орязани тавани на плащанията
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини