Начало » Пазари » Животинска продукция
17.03.2017 г.

Цени на яйца в страната

По области, яйцата с размер М се търгуват на едро на цени от 0,18 лв./бр. (Кърджали и Русе) до 0,21 лв./бр. В сравнение с предходната седмица, в областите Варна, Сливен и Смолян се наблюдава повишение на стойностите с по 0,01 лв./бр., а в Кърджали и Ямбол – понижение с по 0,01 лв./бр. Средната цена за страната се запазва на ниво от 0,20 лв./бр. констатират в седмичен анализ експерти на МЗХ   

Цените на яйца – размер M в големите търговски вериги (ГТВ) се движат в интервала от 0,22 лв./бр. (Шумен) до 0,27 лв./бр. Седмични ценови отклонения се регистрират в четиринадесет области, като при всичките е налице поевтиняване на продукта, в рамките на 0,01 лв./бр. – 0,03 лв./бр. (София). Средната цена за страната остава 0,25 лв./бр., понижавайки се с по-малко от 0,01 лв./бр. спрямо предходната седмица.

Средно за страната, цената на яйца – размер L в големите супермаркети се запазва на ниво от 0,28 лв./бр. По области, стойностите варират от 0,26 лв./бр. (Кърджали) до 0,30 лв./бр. В четири области се отчитат разнопосочни ценови отклонения спрямо предходния седмичен период в границите от -0,02 лв./бр. в София до +0,02 лв./бр. в Смолян.

 

През изтеклата седмица средните цени на дребно на яйцата в другите търговски обекти (ДТО) остават 0,23 лв./бр. за размер M и 0,25 лв./бр. за размер L.

По области, яйцата – размер М се търгуват в ДТО на цени от 0,21 лв./бр. (Благоевград, Добрич, Кюстендил и Търговище) до 0,26 лв./бр. (Видин, Враца и Монтана), като промяна на седмична база се регистрира единствено в Шумен – повишение с 0,01 лв./бр.

Предлагането на яйца – размер L в по-малките магазини е на цени от 0,22 лв./бр. (Добрич) до 0,28 лв./бр. (София), без седмични изменения.

През наблюдавания период средните за страната цени на дребно на яйца в големите супермаркети са по-високи от тези в по-малките търговски обекти – с 0,02 лв./бр. при размер М и с 0,03 лв./бр. при размер L. Разликата в тази посока достига до 0,04 лв./бр. за размер М в Благоевград, Кюстендил, Русе и Търговище и до 0,06 лв./бр. за размер L в Благоевград, Кюстендил и Търговище. В Шумен цените на яйцата – размер М в ДТО са по-високи от тези в ГТВ с 0,01 лв./бр.

Маржът между цените на едро на яйца – размер М и тези на дребно е средно 0,05 лв./бр. за ГТВ и 0,03 лв./бр. за ДТО, като най-голяма разлика е налице за големите супермаркети в Русе – 0,09 лв./бр., а за по-малките магазини във Враца и Монтана - 0,06 лв./бр.

Цени на яйца в страната
5337
 

Последни материали
Виж
ВЕРБЕН® – По-силен, По-добър, По-сигурен
За една съвместна инвестиция на зърнопроизводител и животновъд
За Валери от Зелениково биофермерството може да е сложно, но не и неизпълнимо
Важно!
Високата влажност през зимата е опасна за минералните торове
Насоки за кандидатстване по интервенцията за напояване с бенефициент „Напоителни системи“ ЕАД
Поддържането на защитените природни територии е приоритет за МЗХ
Откакто България е в Шенген се внасят повече животни с неясен произход
Свързани материали
Виж
Приходите скочиха с 20 на сто при доста по-скромен ръст на количествата
Украйна спечели близо 1 милиард долара от износа на птиче месо за година
При месата като цяло и при яйцата е отчетен ръст
Производството на свинско в Китай намаля за пръв път от 4 години
След проверки на хранителни заведения и преработващи предприятия
Изтеглиха близо 6 милиона яйца от пазара в Румъния заради салмонела в птицеферма
Пълнени картофи по манастирски
Количествата са равни на 5 дванадесети части от годишната митническа квота
Определени са нови квоти за внос на яйца и захар от Украйна в ЕС до 5 юни
Птичият грип унищожи 17 милиона носачки и пилета само от октомври насам
Цените на яйцата в САЩ чупят рекорди по празниците
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини