Начало » Пазари » Животинска продукция

Италиански млечен кооператив продава облигации, обезпечени с пармезан

Заради рецесията
Синор.БГ / 06.02.2016 г.

Wikipedia

Италианският млечен кооператив „4 Madonne Caseificio dell'Emilia” продаде миниоблигации на стойност 6 млн. евро, които са обезпечени с пити от произвежданото от него сирене от типа „пармезан”, съобщи Ройтерс. Президентът на компанията заяви, че набраните средства ще бъдат използвани за модернизиране на производствените съоръжения и за популяризирането на продуктите на кооператива в родната провинция Емилия Романя. Облигациите са с 6-годишен матуритет и от „4 Madonne Caseificio dell'Emilia”  ще изплащат ежегодно по ценните книжа  фиксирана лихва от 5%.

Рецесията, в която изпадна страната през последните 3 години, сви кредитирането от банките и правителството на премиера Матео Ренци се опитва да насърчи фирмите да набират средства директно от капиталовите пазари, за да могат да се възползват от колебливото икономическо възстановяване. Дори при това положение обаче случаят остава рядък за толкова малка компания.

Над 95% от италианските компании са с по-малко от 10 служители и традиционно разчитат на кредитирането от банките за своето финансиране. Но желанието на финансовите институции да отпускат средства намаля значително, след като лошите кредити натежаха върху баланса им по време на рецесията, а това затрудни сериозно по-малките и уязвими компании в набавянето на необходимото финансиране.

Италиански млечен кооператив продава облигации, обезпечени с пармезан
7720
 

Последни материали
Виж
Въпреки поевтиняването спрямо 2023 година, включително на арендата
И през 2024 година земеделската земя остава най-скъпа в Добричко
Доклад на Синор.БГ
Горещи теми в агроиндустрията: Ваксини, ставки и ключови законодателни инициативи
След кратко преследване и бягство на бракониера от превозното средство
Отнеха автомобил и незаконна дървесина от рецидивист в Белослатинско
Симеон Радев за реакцията на Русия
България празнува 140 години от Съединението на България
При ръст от едва 72 на сто в тонажа на доставените животни
Приходите от износа на едър рогат добитък от Украйна скочиха двойно
Добрата реколта от зърно в общността се отрази по същия начин на вноса
Износът на мека пшеница от ЕС се срина почти наполовина през юли и август
Свързани материали
Виж
Производството се е увеличило с близо 4 на сто
Продажбите на пармезан нараснаха с над 8 на сто през 2021 година
С надежда да качат цената над себестойността на сиренето
Производителите на пармезан изтеглят от пазара в Италия 320 000 пити
В Италия арестуваха банда, специализирана в кражбите на пармезан и вина за стотици хиляди евро
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини